Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kedi Tırmalama Tahtası

Kedi Tırmalama Tahtası
02 Kasım 2020 - 15:21

Kedi Tırmalama Tahtası

Tırnaklarını törpülemekten hoşlanan kediler, bu rahatlama sayesinde evde uyumlu davranışlar sergiler. Kedi tırmalama tahtası sert bir malzemeye sahip olması sayesinde kedinizin pençelerini batırarak rahatlamasına sebep olur. Bu davranış kedilerin engel olamadıkları bir içgüdüdür. İçgüdüsel olan bu ihtiyaçlarını karşılamak için evinizde tırmalama tahtası bulundurmanız onları mutlu eder ve kabiliyetlerini geliştirir. Onlara ait olan tahtayı tırmaladıklarında koltuklarınıza ve diğer eşyalarınıza zarar vermekten vazgeçebilirler.

Kedi Tırmalama Tahtasını Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tırmalama tahtası ipinin kaliteli ve sağlam malzemeden olması kedinizin oyun oynama alışkanlığı kazanmasında önemli role sahiptir. Kedi tırmalama tahtası, kediniz için bir alışkanlık haline geldiğinden ürünün yıpranması uyumunu geciktirir. Kaliteli dokusu uyum sağlamasında önemli bir etkendir. Deforme olmayıp, kedinizin hareketlerine karşı dayanıklı olmalıdır. Tırmalama tahtasının kalitesine harcayacağınız maliyet, ev eşyalarınızdan daha düşük miktarda olur. Hangi tırmalama tahtasına sahip olursanız olun, kedinizin günlük hareket ihtiyacını karşılamasında da yardımcı olmuş olursunuz. Ayrıca kedi tırmalama tahtası evin sık kullanılan bölgesinde olacağından, dekorasyona önem veren kedi sahipleri şık tasarımlı ürünler tercih edebilir.

Tırmalama Tahtası Temizliği Nasıl Yapılır?

Tırmalama tahtası ürünü satın alırken ilk olarak hijyeni ön planda tutan ve kedinizin sağlığını olumsuz şekilde etkilemeyecek ürünleri tercih etmelisiniz. Kedi tırmalama tahtası bakımını uzun süreli kullanım için düzenli olarak yapmanız gerekir. Ayrıca bu kedinizin sağlığı açısından da çok önemli. Nemli bir bezle düzenli aralıklarla yapacağınız temizlik kalıcı lekeler oluşmasının önüne geçer. Temizleme işleminde kimyasal maddelerin kullanılması kedinizde sağlık sorunları meydana getirebilir. Alacağınız ürünün rutubete dayanıklı olması ve kumaşlı kısımlarında zamanla dökülmeler olmaması gerekir.

Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırılır?

İlk olarak tırmalayarak zarar verdiği eşyalara kovucu sprey sıkarak oradan uzaklaştırıp tahtaya yönlendirebilirsiniz. Tırmalama tahtasına daha hızlı yönelebilmesi için şu maddeler işinize yarayabilir;

  • Kedi tırmalama tahtası yakınında oyunlar oynayın
  • Tahtasının üzerine ödül maması yerleştirin
  • Renkli ve oyuncaklı tahtalar tercih edin
  • Tırmalama tahtası dik ise ilk etapta yan çevirerek kullanın
  • Tırmalamayı sevdiği eşyanın yanına konumlandırın
  • Kedinize uygun olan tahtayı seçin
  • Alışamadığı için kedinize cezalar vermeyin

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al