Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kemer Belediye Meclisinde gerginlik

KEMER BELEDİYE MECLİSİ’NİN ŞUBAT AYI OLAĞAN TOPLANTISINA ANTALYA KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (KOM) EKİPLERİNCE BELEDİYEDE YAPILDIĞI BİLDİRİLEN İNCELEME HAKKINDAKİ SORU ÖNERGESİ DAMGASINI VURDU. BAŞKAN GÜL, BAZI KİŞİ VE KURULUŞLARIN BELEDİYEYE BORCU OLMADIĞI YÖNÜNDE BELGE HAZIRLAYAN KİŞİLERİ KENDİLERİNİN ORTAYA ÇIKARTIP İŞLEM BAŞLATTIĞINI ANLATIRKEN, AK PARTİLİ ÜYE YUNUS NERGİZ’İN “BU KİŞİLER TALİMATI BİZZAT SİZDEN ALDIKLARINI İFADE ETMİŞLER” SÖZLERİ TARTIŞMALARA SEBEP OLDU.

Kemer Belediye Meclisinde gerginlik
01 Şubat 2018 - 18:52

Antalya Kemer Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısına Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince belediyede yapıldığı bildirilen inceleme hakkında verilen soru önergesi damgasını vurdu. Belediye Başkanı Gül, bazı kişi ve kuruluşların belediyeye borcu olmadığı yönünde belge hazırlayan kişileri ortaya çıkartıp işlem başlattıklarını anlatırken, AK Partili üye Yunus Nergiz’in “Bu kişiler talimatı bizzat sizden aldıklarını ifade etmişler” sözleri tartışmalara sebep oldu.

Kemer Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında, AK Partili Meclis Üyelerinin verdiği önergeyle geçtiğimiz günlerde Kemer Belediyesine yönelik Antalya KOM Şubesi ve Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemenin içeriği ve konuyla ilgili işten çıkarılan kişiler hakkında açıklama yapılması istendi.

“Pazarcıların borcunu silen kişileri işten attık”

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer’de kurulan giyim pazarında yer almak isteyenlerin yeniden yer kiralayabilmeleri için belediyeden borcu yoktur yazısı alma şartı getirdiklerini anlatarak, “Bu bölgede bazı arkadaşlarımız kendi karakterlerini, şahsiyetlerini, kişiliklerini bozarak internet üzerinden bunların borcunu yok gösterip borcu yoktur kağıdı vermişler” dedi.

Hemen 3 müfettiş atayıp konuyu araştırdıklarını söyleyen Gül “Tespitlerimizi yaptık. Bu suçu işleyen iki tane arkadaşımızı işten attık. 2 tanesine de yasa gereği kınama verdik. Kendim de Cumhuriyet Savcılığına bu iki arkadaş hakkında suç duyurusunda bulundum. Bunlar belediyeye borcu olan insanların pazarcıların borçlarını silmişlerdir diye, bunun neticesinde savcı incelemesini yapıyor. Arkadaşlarımızda pişman olduklarını söylüyorlar ama tabii son pişmanlık kimseye yarar ve fayda getirmiyor” diye konuştu. Gül, borcu silinen kişilerin icraya verildiğini ifade etti.

AK Partili Meclis Üyesi Yunus Nergiz’in sorusu üzerine Mustafa Gül, söz konusu belediye çalışanlarının bir otele ait eğlence vergisine ait kayıtların da silindiğinin tespit edildiğini söyledi.

Meclis üyesi “Şüpheliler talimatı sizden almış” deyince ortam gerildi

Bu arada söz alan AK Partili Meclis Üyesi Yunus Nergiz, “Sayın Başkanım bu işten çıkardığınız iki kişinin de bizzat ben kendileri ile görüşen arkadaşları ile görüştüm. Bizzat talimatı sizden aldıklarını ifadelerinde bulunmuşlar” deyince gerginlik yaşandı. Başkan Gül, Yunus Nergiz’e “Bu tür yaklaşımı bırak. Hayatım boyunca şerefsizlik yapmadım, şerefsizlik yapacakların yanında da olmadım. Telefonumda o yazılan mesajlara da bak. Burada polemik çıkarmaya çalışma” dedi.

Nergiz de “Elhamdülillah aklım ak başım dik. Basının huzurunda ben emniyetten o iki arkadaşın ifadesini alıp sizinle paylaşacağım. Gerekirse basın toplantısı yapacağım” ifadelerini kaydetti.

Önergeyle ilgili belediyenin yazılı cevap hazırlaması kabul edildi.

Giyim pazarının yeri değişti

Toplantıda, 2009 yılından bu yana Kemer Merkez Mahallesi Deniz Caddesi üzerinde salı günleri kurulan giyim pazarının, alanın Büyükşehir Belediyesi tarafından devralınması sebebiyle Yeni Mahalle Ahmet Çavuş Caddesi’ne nakledilmesi karara bağlandı.

Geçtiğimiz yıl Kemer’in Aslanbucak Mahallesi’nde binaların üzerindeki parapet çıkıntılarının yüksekliğinin 120 santime çıkartılması kararının geçersiz sayılmasının ardından, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesinden sonra tekrar gündeme getirilen “Parapet yüksekliklerinin 80 santim olarak kalması ancak parapet üzerine çatı oturtulabilir” şeklindeki önerge oybirliğiyle kabul edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat