Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kemer Emniyet Müdüründen esnafa terör uyarısı

KEMER İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ MURAT KARAMAN, ESNAFLA YAPTIĞI GÜVENLİK İŞBİRLİĞİ TOPLANTISINDA OLASI TERÖR EYLEMLERİNİN VATANDAŞIN GÜVENLİK GÜÇLERİYLE İŞBİRLİĞİNİ ARTIRMASIYLA ÖNLENEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Kemer Emniyet Müdüründen esnafa terör uyarısı
08 Şubat 2018 - 17:39

Antalya Kemer İlçe Emniyet Müdürü Murat Karaman, olası terör eylemlerine karşı esnaftan güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını istedi.

Kemer İlçe Emniyet Müdürü Murat Karaman, esnafla yaptığı güvenlik işbirliği toplantısında olası terör eylemlerinin vatandaşın güvenlik güçleriyle işbirliğini artırmasıyla önlenebileceğini söyledi. Karaman, Kemer bölgesindeki en büyük sıkıntının ihbar mekanizmasının iyi işlememesi olduğunu ifade etti. Bütün suçlarda ihbar mekanizmasının çalışmamasının kişilere ve topluma zarar vereceğini, ancak iş terör konusunu gelince sonucun farklı olabileceğini belirten Emniyet Müdürü Karaman, “Terör sadece eylem olduğu yerdekilere zarar vermez, yaralananlara zarar vermez, bu bölgede eylem olursa herkese verir. Herkesin ekmeğinde, rızkında azalma olur. Dolayısıyla bu konuda bu benim işim değil aman ben görmeyeyim başkası ihbar etsin denilecek kadar basit bir mevzu değil” dedi.

Rusya’ya tavır eylem tarzını değiştirebilir

Geçmiş süreçte DEAŞ ile ilgili sıkıntıların yaşandığını ve bu tehdidin hala sürdüğünü ifade eden Murat Karaman, Suriye’deki çatışma bölgelerindeki gelişmelerin de diğer terör örgütlerinin bilinen tarzlarında bazı değişikliklere yol açabileceğini belirterek, “Devlet olarak Afrin’e çok şükür gireceğiz oradaki pisliği temizleyeceğiz. Afrin’deki PYD’yi bugüne kadar Rusya destekliyordu. Biz Afrin’e girerken örgütün Rusya’ya karşı tavır alması söz konusu. PKK eskiden sivile karşı eylem yapmazdı ama artık bu dengeler bozuldu. Sivil, masum çoluk çocuk demiyorlar” diye konuştu.

Alışılmış terörist görüntüsü değişti

Şu anda bir teröristin görünüşünden ya da yaşantısından anlaşılmasının zorlaştığını anlatan Karaman, anlık olarak görülebilecek küçük ayrıntıların polise anında bildirilmesiyle üzücü olayların önlenebileceğini söyledi. Karaman, artık teröristlerin gizlenmek için lüks otelleri veya günübirlik kiralanan villaları kullandıklarını hatırlatarak, “Suçu tamamen sıfırlamak diye bir şey yok. Suç tamamen bitmez. Ama suçun yeri değişir. Tedbir alınan ihbar mekanizmasının çalıştığı yerde suç örgütü tutunamaz. İhbar mekanizmasının artması suçu önlemek adına çok büyük bir tedbirdir aslında. Kemer’de her şey ihbar ediliyor. Yabancı geldiği zaman vatandaş gözünü açmış bakıyor. Bu algıyı oluşturabilirsek burada güvenliği sağlamış oluruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -