Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kemer’e su altı müzesi

ANTALYA DENİZ TİCARET ODASI (DTO) BAŞKANI İNANÇ KENDİROĞLU, DALIŞ TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA KEMER AY IŞIĞI KOYU GİRİŞİNDE TÜRKİYE’NİN İKİNCİ SU ALTI MÜZESİ KURMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Kemer’e su altı müzesi
23 Şubat 2018 - 16:50

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, dalış turizmini geliştirmek amacıyla Kemer Ay ışığı Koyu girişinde Türkiye’nin ikinci su altı müzesi kurmak istediklerini söyledi.

DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu, DTO üyeleri Levent Aslan, Kubilay Yakar ve Kemer Su Sporları Derneği Başkanı Abdurrahman Aydın ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret etti.

Ziyarette Kendiroğlu, Dünyada ikinci Avrupa ve Türkiye’de ilk olan Side su altı müzesinden sonra, ikinci su altı müzesini Kemer Ay ışığı koyu girişine yapmak istediklerini söyledi.

Turizmle ilgili gelişmelerin de oldukça memnuniyet verici olduğunu ifade eden Kendiroğlu, ’’Almanya’dan güzel haberler geliyor. Almanya’da Türkiye algısı da artık olumlu gelişiyor. Geçen yılki olumsuz düşünce ve haberler yok. Almanlar tekrar Türkiye’ye Antalya’ya gelecek. Antalya DTO olarak deniz turizminin de geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için çeşitli projelerimiz var. Bunlardan biri de Kemer Ay Işığı koyuna Türkiye’nin ikinci su altı müzesini yapmak istiyoruz. Bu projeler ülkemiz ve bölgemiz için çok güzel tanıtım aracı olacak’’ dedi.

Kendiroğlu, Ay ışığı koyunda yapmak istedikleri su altı müzesini turizm sezonuna yetiştirmeyi arzuladıklarını kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al