Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kendilerini polis olarak tanıtıp 59 bin lira dolandıran şüpheliler tutuklandı

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE KENDİLERİNİ POLİS OLARAK TANITIP TELEFON AÇTIKLARI KİŞİDEN, ‘BANKA HESAPLARINIZ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ TARAFINDAN ELE GEÇİRİLDİ’ DİYEREK YAKLAŞIK 59 BİN TL DOLANDIRAN VE GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA ADLİYEYE SEVK EDİLEN 2 ŞÜPHELİ DAHA TUTUKLANDI.

Kendilerini polis olarak tanıtıp 59 bin lira dolandıran şüpheliler tutuklandı
28 Eylül 2018 - 17:34
banner

Antalya’nın Alanya ilçesinde kendilerini polis olarak tanıtıp aradıkları kişiyi 59 bin TL dolandıran ve gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 2 şüpheli daha tutuklandı.

Telefon dolandırıcıları geçtiğimiz pazartesi günü Alanya’nın Uğrak Mahallesi’nde yaşayan A.K.’yi arayıp, kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra ’kimlik bilgileriniz ve banka hesaplarınız terör örgütünün eline geçmiş, sizi kurtarmamız lazım’ dedi. A.K.’den evinde bulunan 59 bin TL’yi inceleme bahanesiyle isteyen dolandırıcılar sivil ekiplere teslim edilmesini söyleyip Uğrak Mahallesi’ndeki bir mezarlıkta buluşma noktası ayarladı. Buraya gelen A.K. elindeki 59 bin TL’yi dolandırıcılara teslim etti. Parayı incelendikten sonra yarın 08.00’de teslim edeceğini söyleyen dolandırıcılar, kayıplara karıştı. A.K. sözleştikleri saatte gelmesi üzerine dolandırıldığını anlayıp jandarmaya şikayette bulundu.

Şikayet üzerine harekete geçen Alanya İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, yaptıkları teknik ve fiziki takibin ardından dolandırıcılık şüphelilerinin Halil İbrahim D, Hasan Y. ve kardeşi Abdulkadir Y. olduğunu belirlendi. Tespit üzerine harekete geçen ekipler, Halil İbrahim D.’yi Konaklı Mahallesi’ndeki adresinde 45 bin 200 TL parayla yakalayıp gözaltına aldı. Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Halil İbrahim D. Alanya Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturmayı derinleştiren ve Halil İbrahim D.’nin ifadesinden yola çıkan jandarma dün akşam saatlerinde Konaklı Mahallesi’ndeki adreste diğer 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin üzerinde yapılan üst aramasında ise 5 bin lira para ele geçirildi. Ele geçen toplam 50 bin 200 TL A.K.’ye teslim edilirken kalan paranın ise şüpheliler tarafından harcandığı belirtildi. Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hasan Y. ve kardeşi Abdulkadir Y. de Alanya Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -