Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez Belediyesi’nden 2 noktaya kurban pazarı

Kepez Belediyesi’nden 2 noktaya kurban pazarı
12 Haziran 2024 - 13:45

Kepez Belediyesi’nin yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla ilçede iki noktada kurduğu canlı hayvan pazarı Antalyalılara hizmet veriyor. Çamlıca Mahallesi Köseler Caddesi’nde büyükbaş, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ise küçükbaş hayvan satışı gerçekleştiriliyor.

Kurban bayramı öncesi vatandaşların ve besicilerin alışverişlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri için ilçenin iki noktasına canlı hayvan pazarı kuran Kepez Belediyesi, her türlü önlemi aldı. Kepez Belediyesi, Mayıs ayında Çamlıca Mahallesi Köseler Caddesi’ne büyükbaş,  Fevzi Çakmak Mahallesi’ne de küçükbaş hayvan pazarı kurdu. Kurulan bu pazarlar sayesinde, hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan satışı için uygun ve düzenli alanlar oluşturuldu. Her iki canlı hayvan pazarı kurbanlık satın almak isteyen vatandaşlara ve hayvan yetiştiricilerine hizmet verecek şekilde donatıldı.

HER TÜRLÜ AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

İl dışından gelen besicilerin karşılaşabilecekleri zorlukların önüne geçmek amacıyla, kurban satış alanlarında temel ihtiyaçların karşılanabileceği bölümler de yer aldı. Besicilerin ve vatandaşların rahatça kullanabileceği prefabrik yapılar kuruldu. Zabıta noktası, mescit, market, lokanta, banyo ve dinlenme bölümleri oluşturuldu. Ayrıca, hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan pazarlarında geniş otopark alanları ve farklı noktalara yerleştirilmiş tuvaletler de bulunuyor.

HİJYEN VE GÜVENLİK ÖN PLANDA

Kepez Belediyesi’nin bu girişimi, özellikle il dışından gelen besiciler için büyük bir kolaylık sağladı. Kurban satış alanlarında oluşturulan bu donanımlar, besicilerin ve alıcıların ihtiyaçlarını karşılayarak Kurban Bayramı’nı huzurlu ve rahat bir şekilde geçirmelerini amaçlıyor. Belediye yetkilileri, kurban pazarlarının hijyen ve güvenlik standartlarına uygun şekilde düzenlendiğini belirtti. Hayvan satış alanlarında düzenli olarak temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılarak, halk sağlığının korunmasına özen gösteriliyor. Aynı zamanda, zabıta ekipleri sürekli olarak denetim yaparak herhangi bir olumsuz duruma anında müdahale ediyor.

Kaynak:Antalya Kepez Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr