Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’de çevre temizliği ile mahalleler daha güzel

Kepez’de çevre temizliği ile mahalleler daha güzel
12 Haziran 2024 - 12:00

Kepez Belediyesi, Kültür Mahallesi’nde atıl halde bulunan beş noktada çevre ve görüntü kirliliğine neden olan moloz yığınlarını ortadan kaldırdı. Kepçe yardımıyla temizlenen moloz yığınları kamyonlarla taşınarak, mahalle daha temiz ve düzenli hale getirildi.

Kepez Belediyesi, ilçenin dört bir yanında çevre ve görüntü kirliliğine karşı başlattığı temizlik operasyonunu sürdürüyor. Akdeniz Sanayi Sitesi’nden sonra Kepez Belediyesi, Kültür Mahallesi’nde de temizlik çalışması gerçekleştirdi. Kültür Mahallesi’nde beş noktada biriken moloz yığınları, hem çevre hem de görüntü kirliliğine sebep oluyordu.  Belediye ekipleri, mahallede atıl halde bulunan alanlara dökülen moloz yığınlarını titizlikle ortadan kaldırdı. Çalışmalar kapsamında öncelikle moloz yığınları kepçe yardımıyla kamyonlara yüklenerek, taşındı. Moloz yığınlarının oluşturduğu çukurlar doldurularak düz bir zemin oluşturuldu. Ardından, zeminin sağlamlaştırılması ve düzgün bir hale getirilmesi amacıyla silindirle ezme işlemi gerçekleştirildi. Bu sayede, hem güvenli hem de estetik bir alan oluşturuldu.

DAHA TEMİZ BİR KEPEZ

Belediye ekipleri, temizlik ve düzenleme çalışmaları sırasında çevrede oturan vatandaşların rahatsız olmaması için gerekli önlemleri de aldı. Çalışma esnasında oluşabilecek toz bulutlarının önüne geçmek amacıyla, belediyenin arasözleri sürekli olarak zemini suladı. Bu uygulama, mahalle sakinlerinin tozdan etkilenmemesini sağladı ve çalışmaların daha sorunsuz bir şekilde ilerlemesine olanak tanıdı. Temizlik işlemlerinin ardından, silindirle yapılan presleme işlemi ile zemin düzleştirildi ve tesviye edildi. Bu süreç, alanın daha kullanışlı ve güvenli olmasını sağladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, Kültür Mahallesi sakinleri daha temiz, düzenli ve sağlıklı bir çevreye kavuşmuş oldu.

Kaynak:Antalya Kepez Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr