Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez Zabıtası’ndan bayram denetimi

Kepez Zabıtası’ndan bayram denetimi
12 Haziran 2024 - 13:45

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde fırın, pastane,  tatlı imalatı ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini artırdı.

Kurban Bayramına sayılı günler kala Kepez Belediyesi, gıda ürünlerinin hijyenik ve sağlıklı koşullarda tüketiciye ulaşımını sağlamak amacıyla denetimlerini sıkılaştırdı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçenin dört bir yanında fırın, pastane,  tatlı imalatı ve satışı yapan iş yerlerinde denetimler gerçekleştirdi. Özellikle bayramların vazgeçilmez lezzeti olan tatlı ve şekerleme ürünlerinin üzerinde yoğunlaşan denetimlerde, birçok kriter titizlikle incelendi. İşyerlerinin ruhsatlı olup olmadığı kontrol edildi. Hijyen koşulları, ürünlerin fiyat etiketleri, gramajların standartlara uygunluğu, son kullanma tarihleri de denetimin önemli bir parçasını oluşturdu. Zabıta ekipleri, kurallara uymayan esnafı uyararak, eksikliklerin giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Kepez Belediyesi yetkilileri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdalara daha rahat ulaşabilmesi için bu tür denetimlerin her zaman olduğu gibi bayram sonrasında da devam edeceğini bildirdi.

Kaynak:Antalya Kepez Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr