Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez Kitap Fuarı

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN MİMAR SİNAN KONGRE MERKEZİ’NDE BU YIL İLKİNİ DÜZENLEDİĞİ KEPEZ KİTAP FUARI, ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE DE KİTAPSEVERLERİN AKININA UĞRADI.

Kepez Kitap Fuarı
02 Nisan 2018 - 13:32
banner

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kitap okuma alışkanlığının artmasında rol oynamalarının büyük mutluluk olduğunu vurguladı.

Kepez Belediyesi’nin Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde bu yıl ilkini düzenlediği Kepez Kitap Fuarı, üçüncü gününde de kitapseverlerin akınına uğradı. Antalya’nın dört bir yanından vatandaşların ziyaret ettiği fuarda, 152 yayınevi ve 134 yazar ağırlanıyor. Her yaştan ve kesimden Antalyalıların buluşma noktası haline gelen 29 bin metrekare alana sahip kongre merkezi, 8 Nisan’a kadar kitap fuarına ev sahipliği yapacak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gösterilen ilginin büyük olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Tütüncü, “Antalya’da kitap sevgisini aşılamak, kitap okuma alışkanlığını arttırmaya vesile olmayı hayal etmiştik. Artık Kepez’de kitap fuarlarının yapıldığı bir yer olarak anılacak. Bu fuarı hep birlikte yaptık. Kitap fuarının gelecek yıl daha da büyümesi için daha fazla katılım bekliyoruz” diye konuştu.

Kepez’de önemli buluşmalar yapılıyor

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nin fuar ve kongre gibi buluşmalara ev sahipliği yapmasından dolayı ayrıca memnun olduklarını vurgulayan Tütüncü, göreve gelmeden önceki Kepez ile şimdiki Kepez’i kıyasladı. Göreve gelmeden önce hiç kültür sanat etkinliği yapacak mekan olmadığını hatırlatan Başkan Tütüncü, günümüzde ise kazandırdıkları 50’ye yakın açık alan ve salonlarda aynı anda 45 bin kişiyi misafir edebileceklerini söyledi.

Ziyaretçiler memnun kalıyor

Ziyaretçiler fuar boyunca düzenlenen 134 yazarın imza gününe, 48 söyleşi ve 8 atölye çalışmasına katılırken, yeni çıkan kitaplara da kolaylıkla ulaşabiliyor. Kimi ziyaretçi fuar alanının genişliğinden ötürü rahat gezilebilirliğinden memnun kaldığını ifade ederken, kimisi fazlasıyla yayınevi ile yazarın bir araya getirilmesini, kimisi de istediği türde kitap bulabilmesinden dolayı fuara emeği geçenlere teşekkür etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co