Kepez Mehmet Akif Ersoy’a yeni okul

ANTALYA’NIN KEPEZ İLÇESİ MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİ’NDE, 24 DERSLİKLİ İLKOKUL BİNASININ YAPIMINA BAŞLANDI.

Kepez Mehmet Akif Ersoy’a yeni okul

Antalya’nın Kepez ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde, 24 derslikli ilkokul binasının yapımına başlandı.

Kepez Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Osman Serdengeçti Caddesi üzerindeki okul alanındaki gecekonduların mülkiyet problemini çözerek, okul yapımının önünü açtı. Okul alanındaki 8 gecekondu, hak sahiplerine meclis kararı ve ilgili kanun kapsamında yakın bir parselden tapuları verilerek, yıkıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı da Kepez Belediyesinin gecekondulardan temizlediği araziye, 24 derslikli ilkokul binasının yapılmasını yatırım programına aldı. Yer teslimi sözleşmesinin imzalanmasından sonra yüklenici firma, okul binasının yapımını başlattı.

Tütüncü, okul inşaatı şantiyesini gezdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de mahalle muhtarı Muhammet Tuna ile birlikte temel kazısı devam eden okul inşaatının şantiyesini ziyaret etti. Okulun, mahalleye hayırlı olmasını dileyen Tütüncü, “Mülkiyet ve imar problemini çözerek vatandaş eliyle kentsel dönüşüm başlattığımız Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde, modern bir şehir kuruldu. Bu modern şehrin alt ve üst yapı eksiklerini de tamamladık. Camisini de yenileyeceğimiz mahallemizin okul talebi vardı. Milli Eğitim Bakanlığımız, belediyemiz ve muhtarlığımız işbirliği ile bu okul talebini de karşıladık” dedi.

Belediye okul yapımının önünü açıyor

Başkan Hakan Tütüncü, 9 yıllık görev süresi içerisinde Kepez’e 100’e yakın okul binası yapıldığını hatırlatarak, “Okullar, Milli Eğim Bakanlığımız, Valiliğimiz, belediyemiz ve hayırseverimiz işbirliği ile yapılıyor. Devletimizin, hayırseverlerimizin yapmış olduğu okulların arazisindeki mülkiyet ve imarla ilgili problemlerinin çözümüne belediyemiz ve meclisimiz ön ayak oluyor. Okullar kendiliğinden Kepez’e gelmiyor. Devlet, belli bir yatırım planlaması yapıyor, bu yıl şu kadar okul yapacağım diyor. Ama devlet, okulu, sorunu olmayan araziye yapıyor. Belediye olarak okul arazisinin mülkiyet ve imar problemini çözüyor, arazi belediyenin ise tahsisini Milli Eğitim Bakanlığı’na yapıyoruz.”

Kepez’de okullaşma devam edecek

Tütüncü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Kepez’in diğer mahallerinde yatırım programına aldığı okul binaların yapılacağı arazilerin imar ve mülkiyetle ilgili sorunlarını gerekli meclis kararlarını alarak, çözdüklerini kaydetti.

Başkan Tütüncü, okul talebinde bulunan mahallelere de yakın bir zamanda müjdeli haberi vereceklerini söyledi.

İhale bedeli 6 milyon 314 bin TL olan 24 derslikli Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun, 340 işgününde bitirilmesi öngörülüyor.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.