Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’de kültür rüzgarı esti

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN 4.CÜSÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ULUSLARARASI FOLKLOR FESTİVALİ’NDE KÜLTÜR RÜZGARI ESTİ. FESTİVAL BOYUNCA KEPEZ’İN BİRÇOK MAHALLESİ RENKLİ GÖSTERİLERE SAHNE OLDU.

Kepez’de kültür rüzgarı esti
02 Eylül 2018 - 10:54

Kepez Belediyesi’nin 4.cüsünü gerçekleştirdiği Uluslararası Folklor Festivali’nde kültür rüzgarı esti. Festival boyunca Kepez’in birçok mahallesi renkli gösterilere sahne oldu.

Kepez Belediyesi’nin 4. Uluslararası Folklor Festivali, Antalya’ya renk kattı. 4 gün süren festival boyunca her gün farklı mahallerde folklor ekipleri tarafından çok sayıda gösteriler gerçekleştirildi. Kepez Belediyesi, belirli noktalarda düzenlenen festival programı ile yetinmeyerek, folklor gösterilerini mahallelere taşıdı. Festival boyunca Mehmet Akif Ersoy, Baraj, Erenköy, Gazi, Altınova, Gülveren, Varsak-Şelale ve Ahatlı Mahallesi sakinleri Romanya, Hırvatistan, Rusya, Azerbaycan, Adige Cumhuriyeti, Portekiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Gürcistan, Moldova, Bosna Hersek, Bulgaristan, Özbekistan, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan’ın kültür renkleri ile tanıştı.

Türkiye’nin dört bir yanından katılan ekiplerde mahallelerde birbirinden güzel gösteriler sergilediler. Folklor Festivali’nin son günü Varsak-Şelale ve Ahatlı Mahallerinde de Azerbaycan, K.Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan ile Anadolu’nun folklor ekipleri gösteriler sergiledi. Kepez Belediyesi, her yıl daha da büyüyerek geliştirdiği ‘Uluslararası Folklor Festivali’ ile bu yılda Dünyanın ve Türkiye’nin renklerini Antalya’da buluşturdu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al