Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’de yeşil alan rekoru

KEPEZ BELEDİYESİ, 2017 YILINDA İLÇEYE 1 MİLYONUN ÜZERİNDE BİTKİ DİKTİ. KEPEZ, TOPLAMDA 3 MİLYON 3 BİN 345 METREKARE YEŞİL ALAN MİKTARI İLE BİR REKORA İMZA ATTI.

Kepez’de yeşil alan rekoru
15 Ocak 2018 - 13:23

Kepez Belediyesi, 2017 yılında ilçeye 1 milyonun üzerinde bitki dikti. Kepez, toplamda 3 milyon 3 bin 345 metrekare yeşil alan miktarı ile bir rekora imza attı.

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2017 yılında ilçenin dört bir yanını yeni bitkilerle donatarak yeşil alanları görsel şölene dönüştürdü. Kepez Belediyesi 2017’de ilçenin farklı noktalarına ektiği birbirinden çeşitli bitkilerle daha yeşil bir Kepez için çalıştı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen peyzaj, park ve bahçe çalışmaları kapsamında ilçenin farklı noktalarına 1 milyondan fazla bitki ekildi.

İlçenin yol, cadde, park ve bahçelerine 18 bin 266 adet ağaç ve çalı bitkisi, 880 bin 250 adet mevsimlik bitki ve 120 bin adet soğanlı bitki ekildi. Toplamda 1 milyonun üzerinde yeni bitkinin Kepez topraklarıyla buluştuğu 2017 yılında, ilçenin yeşil alan miktarı 377 bin metrekare artırılarak, toplam yeşil alan miktarı 3 milyon 3 bin 345 metrekare olarak bir rekora imza atıldı.

11 yeni temalı park

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla modern kentleşmeye paralel modern yeşil alanlar üreten Kepez Belediyesi, 2017 yılında tüm bunların yanı sıra 11 adet temalı park çalışmasına da imza attı. Anadolu Oyuncak Müzesi, Demokrasi Anıtı, Dokuma Nostaljik Araç Müzesi. Tek Sarnıç Kent Parkı, Varsak Çim Saha, Temalı Zeytin Bahçesi, Semt Spor Sahaları, Dokuma Minyatürk, Temalı Portakal Bahçesi, Anadolu Bahçeleri, Sanatsal Çeşmeler, Trafik Eğitim Parkı, Türk Kültürü Parkı, Vagon Kütüphanesi ve Dokuma Spor Sahası gibi tamamlanan ve yapımı devam eden temalı parklar da Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2017 yılına attığı imzalar olarak Kepez’in çeşitli noktalarında yer alıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al