Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’den Uluslararası Folklor Festivali’ne davet

KEPEZ BELEDİYESİ TARAFINDA BU YIL 3’ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN KEPEZ BELEDİYESİ GELENEKSEL ULUSLARARASI FOLKLOR FESTİVALİ 28 AĞUSTOS’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK KORTEJ İLE BAŞLAYACAK. (ARŞİV)

Kepez’den Uluslararası Folklor Festivali’ne davet
27 Ağustos 2017 - 11:16
banner

Kepez Belediyesi tarafında bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan Kepez Belediyesi Geleneksel Uluslararası Folklor Festivali 28 Ağustos’ta gerçekleştirilecek kortej ile başlayacak. Festival 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Kortej ile başlayacak olan festival üç gün sürecek. Festivale katılacak olan 6 ülke hem kültürlerini yaşatacak hem de barış mesajı verecek. Festivale, Azerbaycan, Romanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Pakistan, İran Azerileri ve Yakutistan’dan dans ekipleri katılacak. Ayrıca yurt içinden de farklı yörelerden dans ekipleri kendi yöre kültürlerini sunacak.

Festival takvimi

Festival 28 Ağustos Pazartesi günü saat 18.00’deki kortej ile Özgürlük Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde başlayacak. Kortejde festival ekipleri renkli kostümleri ile şehir merkezinde yürüyecek. 29 Ağustos Salı günü Antalya Cumhuriyet Meydanı’na uzanacak olan festivale katılan ekipler saat 21.00’da kendi ülke ve yörelerinin danslarını sergileyecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda festivali finali Dokumapark’ta bayram coşkusuyla birleşerek devam edecek. Üç gün sürecek festival renkli görüntülere sahne olacak.

Şehrin turizmine katkı koyacak

Festival kapsamında şehrin önemli turistik noktalarına geziler düzenlenerek Antalya katılan dans ekiplerine gezdirilecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halk oyunlarının merkeze alındığı, barış ve kardeşlik temasının işlendiği festivale tüm Antalyalıları davet etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -