Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’den yalnız kadınlara anlamlı destek

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ HAFTASINDA, KEPEZ’DE YALNIZ YAŞAYAN YAŞLI KADINLAR, ONLARA EŞLİK EDEN GÖNÜLLÜLER İLE BİRLİKTE ÖZEL BİR GÜNÜ PAYLAŞTI.

Kepez’den yalnız kadınlara anlamlı destek
08 Mart 2018 - 11:56
banner

Dünya Kadınlar Günü haftasında, Kepez’de yalnız yaşayan yaşlı kadınlar, onlara eşlik eden gönüllüler ile birlikte özel bir günü paylaştı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşlı kadınlar ve aynı mahallede onlara her işlerinde yardımcı olan gönüllüler bir araya geldi. Kepez Belediyesi’nin destekleri ile Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahat Gözüm danışmanlığında Araştırma Görevlisi Ayşegül Ilgaz’ın yürüttüğü doktora tezi kapsamında yürütülen proje kapsamında yalnızlık çeken yaşlı kadınlara sosyal destek sağlanıyor. Yaklaşık 12 hafta sürecek olan sosyal sorumluluk yönü ağır basan proje, yalnız yaşayan yaşlı kadınlara sağlık hizmetlerine ulaşmalarına yardım etmenin yanı sıra, toplumda daha fazla yer alarak sosyalleşmelerini de sağlayan bir dizi sosyal ve kültürel etkinliği kapsıyor.

8 Mart’a özel şehir gezisi

Üç ay boyunca devam edecek olan örnek projenin destekçisi Kepez Belediyesi, farklı yaş gruplarından oluşan 120 kişilik kadın grubuna, gönüllülerle birlikte özel bir gün geçirme fırsatı sundu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, projede yer alan yaşlı kadınlar Kepez Belediyesi’nin desteği ile şehrin farklı noktalarında sosyal bir gün geçirdi. Günümüzde kopmaya yüz tutmuş sosyal bağların yeniden kuvvetlendirilerek, bunun sürdürülmesi için gerekli şartların hazırlanmasını ön gören proje, kadınların toplumun içinde yer alan bireyler olmaları için güzel bir etkinliği gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi’nin ulaşımı da sağladığı projenin özel günü, Antalya’nın güzellikleri ile dolu bir şehir turu ve Kepez Belediyesinin ilçeye kazandırdığı tesislerin sunduğu hizmetler ile devam etti. Yalnızlık çeken yaşlı kadınlar, böylesine anlamlı bir proje ile kendilerini yeniden hayata bağlayan herkese tek tek teşekkürlerini iletti.

Tütüncü: “Yılda bir gün değil, her gün”

Kadınların yılda bir gün değil, her gün önemsenmesinin gerektiğinin altını çizen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Böylesine anlamlı bir projenin destekçisi olmaktan mutluluk duyduk. Yalnızlık çeken her vatandaşın ve özellikle de kadınların her türlü sorununda belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Vatandaşımız için sosyal belediyecilik alanında da bu gibi çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz” dedi.

Kadınlar, el ele gönül gönüle bir gün geçirerek tüm dünyada kutlanan bu günü sosyal bir ortamda eğlenerek, mutlu bir şekilde tamamladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co