Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’e 3 semt konağı

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN HİZMETE AÇTIĞI OSMAN GAZİ, ORHAN GAZİ VE AMİR ATEŞ SEMT KONAKLARI, KÜLTÜR, SANAT VE EĞİTİM ALANINDA İLÇE SAKİNLERİNE HİZMET VERİYOR.

Kepez’e 3 semt konağı
26 Ekim 2018 - 12:44
banner

Kepez Belediyesi’nin hizmete açtığı Osman Gazi, Orhan Gazi ve Amir Ateş Semt Konakları, kültür, sanat ve eğitim alanında ilçe sakinlerine hizmet veriyor.

Kepez Belediyesi, ilçeye kültür, sanat ve eğitim hizmetlerinin verildiği 3 semt konağı kazandırdı. Çok amaçlı salon, mutfak, idari ofis, meslek ve sanat edindirme kursluklarının verildiği derslikler, kütüphane, bilgisayar sınıfı, bekleme salonu, etüt sınıflarının yer aldığı semt konakları, çocuk ve gençler için önemli bir eğitim yuvası konumunda. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine etüt eğitimlerinin ve halk oyunları kurslarının da verildiği semt konakları, çeşitli sergi ve seminerlere de ev sahipliği yapıyor.

Müzeli konak

Orhan Gazi 75, Osman Gazi 150 ve Amir Ateş Semt Konağı’nın 250 kişilik çok amaçlı salonları isteyen ilçe sakinlerinin hizmetine de sunulabiliyor. Kepez Belediyesi’nin bu yıl hizmete açtığı Amir Ateş Semt Konağı ise Robotik Kodlama Merkezi ve Hababam Sınıfı Müzesi ile diğerlerinden farklı özellikler barındırıyor. Amir Ateş Semt Konağı’nda, kodlama eğitimini öne çıkartan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kodlama eğitimlerinin ilk adımlarını okullara kazandırdıkları bilişim sınıfları ile attıklarını dile getirdi.

Teknolojiyle buluşuyorlar

Şehir merkezine uzak yerlerdeki okullara bile kazandırdıkları bilişim sınıflarıyla yeteneği olan her çocuğun robot, 3 boyutlu yazılım ve kodlama yapabilmesinin önünü açtıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Çocuklarımız tasarımlarını fiile geçirsinler, 3 boyutlu yazıcılardan çıkartsınlar ve Kepez’in tüm çocukları robot yapabilsin istiyoruz. Teknolojiyle başka bir içli dışlı olsunlar istedik. Böylelikle katma değeri yüksek ürünler üretebilmelerinin önü de açılmış olacak” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co