Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’in Bilim Merkezi’nden eğlenceli bilim deneyleri

Kepez’in Bilim Merkezi’nden eğlenceli bilim deneyleri
31 Mayıs 2024 - 10:00

Antalya Bilim Merkezi, çocukları bilimin eğlenceli ve ilgi çekici yönleriyle buluşturmaya devam ediyor.  Bilim Show etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen açık hava basıncı, fil dişi macunu ve sis makinesi deneyleri katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Bilimsel deneyler, çocukların eğitiminde ve gelişiminde son derece önemli bir rol oynuyor. Antalya Bilim Merkezi de, çocukların öğrenme sürecini zenginleştirmek, onları bilimle tanıştırmak ve bilimi eğlenceli bir ortamda öğretmek için önemli çalışmalara imza atıyor. Bilim Merkezi, Antalya’nın çocuklarını merak etme, keşfetme, eleştirel düşünme, problem çözme, teorik bilgileri pratik uygulamalara dönüştürme gibi birçok fayda sağlayan bilimsel deneylerle buluşturuyor. Antalya Bilim Merkezi tarafından Bilim Show etkinlikleri kapsamında hafta sonu gerçekleştirilen açık hava basıncı, fil dişi macunu ve sis makinesi deneyleri yoğun ilgi gördü. Etkinlikte çocuklar, keşfetmenin yaşı ve bilimin sınırı olmadığı mesajıyla çeşitli bilimsel deneylere tanıklık etti. Katılımcılar; açık hava basıncı deneyi ile hava basıncının gücünü ve günlük yaşantımızdaki etkilerini, Fil dişi macunu deneyi ile kimyasal bir reaksiyona katalizör etkilerini eğlenerek, öğrenme şansı yakaladı. Çocuklar fizik ve kimyanın temel prensiplerini de sis makinesi ile öğrendi.

Antalya Bilim Merkezi Eğitim Koordinatörü Gizem Yıldırım, bu tür etkinliklerin devam edeceğini ve daha fazla çocuğa ulaşarak bilimi sevdirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kaynak:Antalya Kepez Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr