Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kepez’in iki yakasını buluşturan yol

Kepez’in iki yakasını buluşturan yol
29 Eylül 2020 - 7:14
banner

Başkan Hakan Tütüncü, Varsak ile Masa Dağı arasında açtıkları yolla Kepez’in iki yakasını birleştirerek, ilçenin doğu mahallelerini Antalya Bulvarına bağladıklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin iki yakasını bir araya getiren ve Varsak- Masa Dağı yolunun Fevzi Çakmak Mahallesi kısmında devam eden yapım çalışmalarını inceledi.
Bürokratlarından yolun yapımı hakkında bilgi alan Başkan Hakan Tütüncü, ilçenin batısındaki Göçerler Mahallesi’nde yapımını başlattıkları 20 metre genişliğinde, 3 bin metre uzunluğundaki yolu, doğudaki Fevzi Çakmak Mahallesi’ne bağladıklarını söyledi.   

Yolun yapımına 10 bin kamyondan fazla hafriyat…

Başkan Tütüncü, ilçenin doğu mahallelerini Antalya Bulvarı’na bağlayan yolun Fevzi Çakmak Mahallesi kısmının yapımında zorlu coğrafi şartlarla mücadele ettiklerini hatırlatarak, şunları söyledi. “Ekskavatör iş makineleriyle sert kayalar peynir kalıbı gibi keserek yolu, Masa Dağı’ndan aşağıya indirdik. Yolun, Fevzi Çakmak Mahallesi’ne bağlanmasının önündeki vadi engelini de hafriyatla aştık. Yol seviyesine getirebilmek için vadi tabanına şuana kadar 6 bin 520 kamyon hafriyat döktük. Böylelikle vadi tabanını yol seviyesine getirdik. Vadi engelinin aşılmasıyla da Varsak-Masa Dağı yolunu, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde açtığımız kısmıyla birleştirdik. Yolun vadi kısmında 5 bin kamyon daha hafriyat kullanacağız.”

Dünya gözüyle Kepez’in iki yakasının birleştiğini gördüm”

Yolun, Fevzi Çakmak Mahallesi’ne bağlanmasını, “Evet, bugün çok mutluyuz. Dünya gözünde artık Kepez’in iki yakasının birleştiğini görmüş oldum.” sözleriyle yorumlayan Tütüncü, “Yapılamaz denen, belki de çok geniş viyadüklerle yapılması lazım gelen bu yolu, belediyemizin kendi araç- gereçleri ve kendi imkânlarıyla yapmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz.” ifadesini kullandı.

“Kepez’in doğu mahallelerini Antalya Bulvarı’na bağladık”

Başkan Hakan Tütüncü,  Varsak-Masa Dağı yolunun Antalya’ya faydasıyla ilgili de şunları söyledi: “Aslında Kepez’in iki yakasını yerleştirdik de ne oldu? Artık Varsak, Altınova ve Yeşilırmak Caddesi’nin doğu kısmındaki mahallelerimizde oturan hemşehrilemiz, İzmir, Afyon, Burdur, Ankara ve İstanbul yönüne ulaşımı sağlayan karayoluna,  şehir içi trafiğini kullanmadan hızlı bir biçimde açtığımız Masa Dağı yolundan ulaşabilecekler.

Zamandan, yakıttan tasarruf sağlayan çevreci yol

Varsak-Masa Dağı yolu, şehir içi trafiğini rahatlatırken, hemşerilerimizin trafikte geçirdikleri süreyi de azaltacak. Böylelikle yol, akaryakıt tasarrufu sağlarken, araç motorlarının daha az çalışacak olması da egzoz emisyonunu azaltacak. Bunun da çevreye olumlu bir katkısı olacak. Her yeni yol zamandan ve akaryakıttan tasarruf, azalan egzoz emisyonu ile çevreye katkı, trafik sıkışıklığına çözüm demek. Şehre kattığı değerse izahı gerektirmeyecek kadar açık.
Kepez’in iki yakasının bir araya getiren bu yolu, dile kolay 10 bin kamyondan daha fazla hafriyat kullanarak açtık. Varsak-Masa Dağı yolu, Antalya’ya hayırlı olsun.” 

Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından kendi kullandığı araçla Varsak-Masa Dağı yolundan Fevzi Çakmak Mahallesi’ne geçti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co