Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Sağlık üssü Kepez’e dev hastane

Sağlık üssü Kepez’e dev hastane
29 Eylül 2020 - 7:16
banner

Başkan Hakan Tütüncü, Göçerler Mahallesi’nde 372 bin m2 alana inşa edilecek olan 1000 yatak kapasiteli Antalya Şehir Hastanesi’nin yapım ihalesinin gerçekleştiğini belirterek, “Tünelin ucundaki ışık göründü. Şehir Hastanesi Kepez’e geliyor. Antalya’nın sağlık üssü olan Kepez, çok önemli bir sağlık yatırımı daha kazanmış oluyor.” dedi.

Kepez Belediyesi, arsa tahsisi yaparak ve sağlık tesisi alanlarının mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözerek ilçeye dev sağlık yatırımlarının gelmesini sağlıyor. 
Kepez Devlet Hastanesi, Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yatırımlarından sonra ilçeye şehir hastanesi yatırımı da geliyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği şehir hastanesine Antalya da kavuşuyor.
Kepez Belediyesi’nin, Göçerler Mahallesi’nde mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözdüğü 1500 dönümlük arazi içerisine inşa edilecek olan 1000 yataklı Antalya Şehir Hastanesi’nin projeden sonra yapım ihalesi de gerçekleşti.

“Pandemide şehir hastanelerinin önemi anlaşıldı”

Değerlendirme süreci devam eden ihaleyi, “Tünelin uçundaki ışık göründü.” şeklinde değerlendiren Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “Hükümetimizin en önemli icraatlarından biri de şehirlere kurulan devasa şehir hastaneleridir. Esasında şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu pandemi süresince çok daha iyi anladık. Zaman zaman bu hastaneler çok büyük, gerekli mi, gibi yorumlar yapıldı. Ancak pandemi süresince iyi ki devletimiz bu hastaneleri yapmış ve vatandaşlarımız da böylelikle buralardan güzel bir sağlık hizmeti almış, gerçeğini gördük.Bu net.

Antalya Şehir Hastanesi’nin ihalesi yapıldı

Şehir hastanesi planlaması yapılan illerden bir tanesi de Antalya’ydı. Hükümetimiz böylesi güzel bir hastaneyi Antalya’ya yapmak için bakanlarımızla, milletvekillerimizle ve yerel yöneticilerimizle hayli uzun süren mesailer yaptı. Artık bu çalışmaların sonunda da tünelin ucundaki ışık görülmüş oldu. Antalya’nın şehir hastanesi Kepez’de olacak. Bununla ilgili ikinci ihale yapıldı. Sağlık Bakanlığımız, inşallah her şey yolunda giderse, değerlendirme süreci devam eden ihalenin kesinleşmesinden sonra yüklenici firmaya yer teslimi yapacak.  Göçerler’de, Antalya manzarasına hâkim bir arazide güzel ve modern bir sağlık tesisi yükselmiş olacak.

Şehir hastanesinin yolları açıldı

Başkan Tütüncü, belediye olarak şehir hastanesinin çevre yollarını açtıklarını belirterek, “Hastanenin etrafındaki alternatif ulaşım akslarınınoluşturuyoruz.  Bununla ilgili yoğun bir çalışmayı yapıyoruz. Yani bu hastanenin buraya gelmesi ile birlikte oluşabilecek yoğunluğu kaldıracak trafik düzenlemelerini yerel yönetim olarak yapıyoruz.” ifadesini kullandı.

Antalya’nın sağlık üssü Kepez

Şehir hastanesinin, Kepez’e ciddi bir değer kazandıracağına işaret eden Tütüncü, “Antalya Şehir Hastanesi,  hemşehrilerimize iyi gelecek bir yatırım olacak. Şehir hastanesi, ilçelerinden, çevre illerden hasta kabul etmesi bakımından ilimize farklı bir hareketlilik getirecek bir yatırım olacak.
Tünelin ucundaki ışık göründü. Şehir hastanesi Kepez’e geliyor. Antalya’nın sağlık üssü olan Kepez, çok önemli bir sağlık yatırımı daha kazanmış oluyor. Şehir hastanesi ve diğer sağlık yatırımlarından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize, Sağlık Bakanlığımıza, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na ve AK Parti Antalya Milletvekillerimize çok teşekkür ederim.” diyerek, açıklamasını tamamladı.

 Şehir hastanesinde hangi hastaneler var?

1000 yatak kapasiteli Antalya Şehir Hastanesi, 400 Yataklı Genel Hastane, 100 Yataklı Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, 100 Yataklı Onkoloji Hastanesi, 200 Yataklı Psikiyatri Hastanesi, 50 Yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, 150 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinden oluşuyor. 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dokuma Park’ta yaz eğlencesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eldiven Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Casual Ayakkabı Çeşitleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Avent Biberon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Uzun Elbise Tercih Nedenleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co