Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kıbrıs’ta Yaz Tatili

Kıbrıs’ta Yaz Tatili
25 Mayıs 2018 - 15:50

Kıbrıs’ta Yaz Tatili

Tüm kış boyunca yoğun bir şekilde çalışanlar üzerlerindeki büyük kış yorgunluğunu atmak için tatil yapmak isterler. Bazı kişiler tatil yapılacak yerler hususunda sıkıntı yaşasalar da bazıları yurt dışı tatillerini bazıları ise yurt içi tatillerini tercih ederler. Tatil beldesi olarak yurdumuzda o kadar geniş cennet köşeler vardır ki, bunlardan birisi de yavru vatan olarak anılan Kıbrıs’tır. Kıbrıs kendine has güzelliği ve temizliği ile bilinen ve kumsallarının ada olması itibari ile oldukça geniş olması da tatilcilerin çok fazla dikkatini çekmektedir. Bu nedenden dolayı Kıbrıs’a yıl boyunca binlerce yerli ve yabancı turist akını olmaktadır. Turistlerin bir çoğu tatil beldesi olarak Kıbrıs otelleri seçerken bir kısmı ise Kıbrıs da pansiyonları tercih etmektedir. Pansiyon tercihi genel olarak bakıldığında Kıbrıs da biraz daha fazla kalacaklar için daha uygundur. Ve Kıbrıs da daha fazla kalmak isteyenler pansiyonları seçmektedir. Genellikle bir hafta veya bir haftanın altında Kıbrıs da konaklamak ve iyi bir şekilde kısa bir tatil yapmak isteyenler Kıbrıs otel çeşitleri içinden bir otel seçerek kendilerine iyi bir tatil rezerve ederler.

Kendine has kültürü ve yerli temiz insanları ile anılan Kıbrıs da yeni evlenen çiftler ise Kıbrıs balayı otelleri tercih ederek Kıbrıs da unutulmayacak olan balaylarına imza atarlar. Kıbrıs konaklamak için oldukça iyi bir yer olarak seçildiğinden dolayı yaz tatillerinin vazgeçilmez tatil planları arasında her zaman deniz kum ve güneş de bulunmaktadır. Ada olarak en iyi şekilde yaz tatili yapılabilecek olan Kıbrıs da uzun sahil şeritlerinin bulunması tatilini deniz kenarında geçirmek isteyen kişiler için oldukça büyük avantaj sağlamaktadır. Günübirlik tatilin de yapılabildiği bu mekanlarda gezilip görülebilecek bir çok tarihi eser de bulunmaktadır. Tarihi eserler denildiğinde en fazla ziyaret edilmesi gerekenlerden ve Türk Yunan kültürünü birlikte yansıtmakta olan eski tarihi eserler bulunmaktadır. Türk Yunan tarihini yansıtması da bu adanın bir kısmının Türklere bir kısmının ise Yunanlara ait olmasıdır. Bu da birleşmiş bir kültürün insanlara sunulmasını sağlamaktadır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al