Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kızını cinayete kurban veren babadan anlamlı dövme

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİ’NDE YAŞAYAN VE 2013 YILINDA KIZINI CİNAYETE KURBAN VEREN 65 YAŞINDAKİ ÖMER TENGİR, ANİ VE BEKLENİLMEYEN BİR ÖLÜM ANINDA AİLELERİN KARARSIZ KALDIĞINI BELİRTEREK, BUNUN ÖNÜNE GEÇİLEBİLMESİ AMACIYLA KOLUNA ORGAN BAĞIŞINDA BULUNDUĞUNU BELİRTEN KALICI DÖVME YAPTIRDI.

Kızını cinayete kurban veren babadan anlamlı dövme
07 Mart 2018 - 11:18

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan ve 2013 yılında cinayete kurban verdiği kızının organlarını nakil için yetiştiremeyen baba, koluna organ bağışında bulunduğunu belirten kalıcı dövme yaptırdı.

Manavgat’ta yaşayan 65 yaşındaki Ömer Tengir, organ bağışında ailelerin kararsız kaldığını belirterek, bunun önüne geçilebilmesi için koluna organ bağışında bulunduğunu belirten kalıcı dövme yaptırdı. 2013 yılında kızı Şule Seçil Tengir ile kızının arkadaşı Hürrem Babaoğlan’ın cinayete kurban gittiğini belirten 65 yaşındaki emekli Ömer Tengir, “Biz Konya’dan Manavgat’a gelene kadar bu iki kızımızın da organlarını bağışlamak istesek bile o zaman muhatap bulamadıkları için boşa gitti. Ben de bunun üzerine bütün organlarımı bağışladım. Çünkü genelde aileler bu gibi ani gelişen ölüm durumunda yaşadıkları acının da etkisiyle karar veremiyorlar. Bunun için ben de koluma kalıcı dövme yaptırarak bunu ölümsüzleştirdim. İbadetin en hayırlısı insanlığa faydalı olandır. Bu düsturdan hareketle çocuklarıma da organlarımı bağışladığımı vasiyet etmiş oldum” dedi.

Farkındalık oluşturmak istediğini de belirten Tengir, “Bir insan kaza veya benzeri şekilde öldüğünde sağlık ekibinde bulunan görevliler ilk olarak nabzına bakmaktadır. Böylelikle görevli kolumdaki dövmeyi görecek ve organlarımı bağışladığımı anlayacaktır. Bütün insanları organ bağışına teşvik edelim diye düşündüm. Lütfen organ bağışı konusunda duyarlı olalım. Kan bağışı gibi organ bağışında da aynı duyarlılığı gösterelim” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat