Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kobranın ısırdığı illüzyonist Aref yoğun bakımda

KAMUOYUNDA İLLÜZYON GÖSTERİLERİYLE BİLİNEN İRAN ASILLI TÜRK VATANDAŞI AREF GHAFOURİ’Yİ, ŞOVLARINDA KULLANDIĞI ‘KOBRA’ CİNSİ YILAN ISIRDI. GHAFOURİ’NİN TEDAVİSİ YOĞUN BAKIMDA DEVAM EDERKEN, SAĞLIĞINA KAVUŞABİLMESİNİN PANZEHİRİN BULUNMASINA BAĞLI OLDUĞU BİLDİRİLDİ.

Kobranın ısırdığı illüzyonist Aref yoğun bakımda
16 Temmuz 2018 - 9:56

Kamuoyunda illüzyon gösterileriyle bilinen İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri’yi, şovlarında kullandığı ’kobra’ cinsi yılan ısırdı. Ghafouri’nin tedavisi yoğun bakımda devam ederken, sağlığına kavuşabilmesinin panzehirin bulunmasına bağlı olduğu bildirildi.

7 yıl önce Acun Ilıcalı’nın “Yetenek Sizsiniz” programındaki illüzyon gösterileriyle tanınan Aref Ghafouri, bir süredir Antalya’daki beş yıldızlı otellerde gösterisine devam ediyordu. Dün öğle saatlerinde gösteri için hazırlık yapan Aref Ghafouri’yi ’kobra’ cinsi yılan sağ el bileğinden ısırdı. Aref, bağladığı bir bezle zehrin vücuduna yayılmasını engelleyen Rus asistanı Yana Vinter ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitti.

Yılan ısırma ünitesinde ilk tedavisi yapılan Aref Ghafouri’nin kolunda kısmı komplikasyon tespit edildi. Kobra panzehirinin Türkiye’de olmaması nedeniyle, Antalya Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür’ün girişimleriyle konu Sağlık Bakanlığına bildirildi. Dünyada sadece Mısır ve Fransa’da bulunan panzehirin getirtilmesi için girişimler sürüyor. Ancak Mısır’daki panzehirin Antalya’ya ulaşma süresinin 24 saati aşabileceğini belirten Aref Ghafouri, tedavi için Mısır’a sevk edilmeyi istedi.

Aref Ghafouri’nin yakınlarının temin ettiği özel uçak ise sabah saatlerinde Antalya’ya geldi. Mısır’ın Türk vatandaşlarına uyguladığı vize nedeniyle ambulans uçak hareket edemedi. Dışişleri Bakanlığı ve Kahire Büyükelçiliği de Aref için harekete geçti.

Öte yandan, Aref Ghafouri’nin gösteride kullandığı kobra yılanıyla 3 yıl önce çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından, ‘Ölümle hiç bu kadar yakın olmadım’ notuyla paylaştığı görüldü.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al