Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

KONGED’den çocuk istismarına karşı imza kampanyası

KONYAALTI GENÇLİK DERNEĞİ(KONGED), ÇOCUK İSTİSMARI VE VAHŞETLERİNE KARŞI #SESSİZKALMAANTALYA DİYEREK BAŞLATTIĞI İMZA KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ OLDU. GÜN SONUNDA YAKLAŞIK 5 BİN VATANDAŞ KAMPANYAYA İMZA ATARAK DESTEK VERDİ.

KONGED’den çocuk istismarına karşı imza kampanyası
25 Şubat 2018 - 11:42

Konyaaltı Gençlik Derneği(KONGED), çocuk istismarı ve vahşetlerine karşı #SessizKalmaAntalya diyerek başlattığı imza kampanyasına yoğun ilgi oldu. Gün sonunda yaklaşık 5 bin vatandaş kampanyaya imza atarak destek verdi.

Antalya Kapalı Yol’da imza kampanyası KONGED Çocuk Komisyonu ve KONGED Kadın Komisyonu Başkanı Av. Yağmur Burçin Sayın’ın basın açıklaması ile başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği imza kampanyasına gün içinde yaklaşık 5 bin kişi destek oldu.

Bizler vicdan hareketi olarak yola çıkmıştık

Çocuklara uygulanan istismarı, şiddeti ve son olarak vahşette de tepki göstermeleri gerektiğini ifade eden KONGED Kadın Komisyonu Başkanı Yağmur Burçin Sayın, “Onların kısılan sesleri olmalıyız dedik ve harekete geçtik. Biz yaşadığımız şehrin sorumlularıyız biz Antalya’yız biz sessiz kalırsak ülke susar. Ülke susarsa geleceğimiz hep karanlık olur. Bugün burada başlatmış olduğumuz imza kampanyası ile çocuklarımızın korunması konusunda bugüne kadar alınmaya çalışılan bütün tedbirlerin gözden geçirilmesini daha etkin koruma için neler yapılması gerektiği hususunu, çalışmaların yapılmasını amaçlıyoruz” dedi.

“En ağır şekilde cezalar verilmesi talebimizdir”

İlk işlerinin en kısa sürede hükümete, ilgili bakanlıklara yasal ve idari açıdan yapılması gerekenler konusunda bir rapor sunmak olacağını belirten Sayın, “Cezaların artırılması başta olmak üzere her alan tek tek ele alınacak ve sonucunda yapılması gerekenler bir rapora bağlanacak, yasal düzenleme gerektiren hususların TBMM’de yasalaşması için hukuksal mücadele verilecektir. Çocuklarımızın her biri bize emanettir. Her türlü suça karşı, ahlaksızlığa, saldırıya karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir. Çocuklara dönük cinsel istismar suçları başta olmak üzere, suçların işlenmesini tamamen ortadan kaldırmanın sadece hükümetin çalışması ile ortadan kaldırılabilecek bir husus değildir. Toplumun tüm kesimlerinin çocukları mağdur eden kişilerle mücadele etmesi gerekmektedir. Bunu sadece yasa koyucular değil; bizler halletmeliyiz. Elbette en ağır şekilde cezalar verilmesi talebimizdir. Bu düzenlemenin içinde cezaların artırılması konusu tarafımızca diretilecek en önemli konudur” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al