Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Konuksever ve Sinan’da park imecesi

Konuksever ve Sinan’da park imecesi
04 Eylül 2017 - 9:58

Muratpaşa Belediyesi; Sinan ve Konuksever Mahallesi’ndeki iki parkı, mahalle sakinleri ile birlikte revize edip, yeniden yapacak.

Katılımcı, paylaşımcı, şeffaf yönetim anlayışı ile fark oluşturan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde başlattığı uygulama ile mahalle forumlarında şekillenen yeni bir sivil inisiyatif girişimi başlatıldı. Başkan Uysal’ın yeni uygulaması ile Sinan ve Konuksever Mahallesi’ndeki iki park, mahalle sakinleri ile birlikte revize edilip, yeniden yapılacak.

Hangi parklar?

Konuksever ve Sinan Mahalleleri’nde başlatılan çalışma sonucu, bu iki mahallede, muhtarından imamına ve bakkalına tüm mahalle sakinleri, belediye personeli ile birlikte park yapacak. Toplantıların ardından, Konuksever Mahallesi’ndeki,820-790-820/1 Sokak kesişimi ile Sinan Mahallesi’ndeki Pir Sultan Abdal Parkları, vatandaşlarla birlikte yeniden yapılacak.

Neler yapacaklar?

‘Parklarımızı birlikte yapıyoruz’ sloganıyla başlatılan çalışma kapsamında, ilk olarak, mahalle sakinlerinin parkların niteliği ve neler olması gerektiği konusunda fikirleri alındı. Revize planları hazırlanacak olan parkların yeniden inşaasında, mahalle sakinleri ve belediye personeli birlikte çalışarak, gölgelikli banklar, spor aletleri, çocuk oyun grupları monte edecek, aydınlatma, yürüyüş parkurları, mini futbol sahaları yapacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -