Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Konyaaltı’nda 40 genç 40 fidan dikti

Konyaaltı Belediyesi, yeşil dokuyu seven ve koruyan genç nesiller için, “40 Genç ile 40 Fidan” projesi başlattı.

Konyaaltı’nda 40 genç 40 fidan dikti
14 Aralık 2017 - 14:15
banner

Konyaaltı Belediyesi, yeşil dokuyu seven ve koruyan genç nesiller için, “40 Genç ile 40 Fidan” projesi başlattı.

2 milyon metrekareye yakın aktif ve pasif yeşil alan miktarıyla her yıl ilçenin yeşil dokusunu koruyan ve geliştiren Konyaaltı Belediyesi, “40 Genç ile 40 Fidan” projesiyle de genç nesile yeşili sevdirmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün belirlediği alana ağaç fidanı dikti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar ile ilçede yeşil dokuyu koruduklarını söyledi. Bu gün Antalya’nın ihtiyaç duyduğu yeşili Konyaaltı’nda korumayı başardıklarına inandığını ifade eden Muhittin Böcek, bunun da ötesinde yaptıkları çalışmalar ile her yıl kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırdıklarını kaydetti.

Bu anlamda geliştirdikleri projelerle genç nesilleri de yeşille buluşturduklarını belirten Başkan Böcek, son olarak 40 Genç ile 40 Fidan Projesi kapsamında

Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinin Sarısu Mahallesi’nde belirlenen alana 40 turunç fidanı diktiklerini söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co