Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Köpeğin Irkına ve Yaşına Göre Verebileceğiniz Köpek Maması Çeşitleri

Köpeğin Irkına ve Yaşına Göre Verebileceğiniz Köpek Maması Çeşitleri
09 Mayıs 2021 - 14:03

Köpeğin Irkına ve Yaşına Göre Verebileceğiniz Köpek Maması Çeşitleri

En sadık dostlarımız köpeklerimiz, ne yaparsak yapalım bizleri hiç bırakmayan ve sevmekten asla vazgeçmeyen yoldaşlarımız. İncitsek de, evden de atsak hatta aç bile bıraksak çoğu zaman bizi bırakmaz hep bize dönerler. Elbette onların bu sevgisini hak etmek için özen gösterdiğinizin farkındayız. Dostunuzun daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir hayat sürmesi için elinizden gelen her şeyi yapmak istersiniz. Psikolojileri için onunla düzenli vakit geçiriyor, mutlulukları için oyuncaklar alıyor, sağlıkları için düzenli kontrollerini yaptırıyorsunuz. Sağlık tüm canlılarda hayati önem taşır, elbette ki köpeklerde de durum böyle. Köpek sağlığında dikkat çeken etkenlerin başında beslenme geliyor. Birçok evcil hayvan maması şirket binlerce çeşit köpek maması üretiyor. Ürünlerin bolluğu ve marifeti, her ne kadar kafamızı karıştırsa da, dostlarımızın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yapacağınız doğru seçimlerle, köpeğinize sağlıklı ve daha uzun bir hayat sağlayabilirsiniz.

Köpek Maması Çeşitleri

Evcil hayvan maması şirketleri, mama çeşitlerini üretirken dostlarımızın ihtiyaçlarını temel alır. Her dostumuzun farklı ihtiyaçları vardır, örneğin kediler etobur, köpekler omnivordur. Hayvan cinsleri arasındaki ihtiyaç farkları da nerdeyse örnekteki kadar çoktur. Örneğin dev ırk köpeklerle küçük ırk köpeklere aynı besin yönetimini kullanırsak, dostlarımızdan biri obez olurken diğeri aç kalır. Obezlik, açlık fark edilmez veilerlerse daha ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Sadık dostlarımızın cinsleri kadar hayatlarının hangi evrelerini yaşadıkları da beslenme yönetimini etkiler. Yavru köpeklerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak ve gelişimlerini sekteye uğratmamak için protein ve vitamin açısından zengin mamaları tercih etmeliyiz. Tüylü ufaklıkların görme ve zihinsel gelişimlerini destekleyen, enzimlerle dolu mamaları yemelerini isteriz. İhtiyar delikanlılara gelince onların ihtiyaçları daha farklıdır, uzun yıllar içinde sindirim sitemleri de yaşlandığından, yaşlı dostlarımız için üretilen mamalar daha kolay sindirilebilir olmaktadır. Dev ırk yaşlı dostlarımızda eklem sağlığını destekleyici mamalar onların eklem sağlığı için hayati önem taşır. Uzun sözün kısası, köpeğinizin besin yönetiminde köpek maması çeşitleri hayati önem taşır.

 

Köpek Maması Fiyatları

Dostunuza alacağınız mamayı seçerken yaşını, cinsini, sağlık durumunu, günlük aktivite rutinini göz önünde bulundurmalısınız. Düzenli kontrollerini yaptırıp, düzenli olarak tartmalısınız. Her bütçeye uygun köpek maması fiyatları mevcuttur. Uygun fiyatları kaçırmamak için sitemizi takip edebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat