Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kordisepsin Faydaları Nelerdir?

Kordisepsin Faydaları Nelerdir?
30 Eylül 2021 - 17:08
banner

İnsanlık tarafından keşfi oldukça eski zamanlara dayanan kordiseps, çok güçlü bir Çin mantarıdır. Merak edilen bir mantar çeşidi olmasının en büyük sebebi ise, yetişmesinin çok nadir bir şekilde olmasıdır. Yılın belli zamanlarında sadece belli bölgelerde yetişebilen kordiseps, insan sağlığı açısından önemli faydalara sahiptir. Bir diğer adının tırtıl mantarı olmasının nedeni ise tırtılların üzerinde yetişmesidir. Parazitik organizma olarak da nitelendirilebilen bu mantar türü, yetişebilmesi için 3800 metre yüksekliğe sahip dağlık alanlara ihtiyaç duyar. Bu nedenle kordiseps, dünyanın her bölgesinde yaygın halde bulunan bir mantar değildir. Ancak sahip olduğu özelliklerinden dolayı dünyanın her bölgesinde aranan bir mantardır.

Kordisepsin Faydaları Nelerdir?

 Kordiseps, bağışıklık sistemini destekleyen ve girdiği vücutta canlılığı arttıran bir mantardır. Parazit olarak nitelendirilse bile insan vücuduna herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Ancak pişirme yöntemleri açısından oldukça dikkat edilmelidir. Bunun yerine pişirme yöntemleriyle uğraşmayarak kordiseps kapsülleri aracılığıyla mantar özü rahatlıkla tüketilebilir. Kapsül şeklindeki formunda da yine aynı şekilde mantarın sahip olduğu tüm özelliklerden faydalanılabilir. Kordiseps mantarının faydaları başlıca şu şekildedir:

l Bağışıklık sistemini güçlendirir

l Canlılığı ve enerjiyi arttırır

l Kan dolaşımını düzenler

l Üreme organında yaşanan sorularda etkilidir

l Dayanıklılığı arttırır

Kordiseps mantarının özelliklerinden faydalanabilmek için kordiseps kapsülleri güvenle tercih edilebilir.

Kordiseps Kimler İçin Uygundur?

Kordiseps kapsüller, yetişkinler için üretilen bir gıda takviyesidir. Bu kapsülü özellikle; bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler, soğuğa karşı duyarlı olan ve astım hastalığına sahip olan kişiler kullanmalıdır. Ayrıca sigara kullanan kişilere de kordiseps kapsülleri önerilmektedir. Kullanım olarak ise yetişkinlerin günde 4 kapsül kullanması tavsiye edilir. Kapsül şeklinde olduğundan suyla birlikte günde iki kez tüketilmelidir. Midede diğer besinlerle etkileşime girmemesi adına tercihen yemeklerden 1 saat önce veya 1 saat sonra tüketilmeye dikkat edilmelidir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co