Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Korkutelili Gazilerden Kaymakama Teşekkür.

Korkutelili Gazilerden Kaymakama Teşekkür.
19 Haziran 2017 - 19:32
banner

43 yıl önce Kıbrıs Harekatı ile yavru vatan kurtarılmıştı.O dönemlerde Ayşe tatile çıksın gizli kodu ile başlayan Kıbrıs harekatında Gazi olan,Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki Gaziler savaştıkları toprakları 43 yıl sonra yeniden gördüler.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gitmelerine öncülük eden Kaymakam Erol Tanrıkulu’na teşekkür etti.

Korkutelili  gaziler, Kuzey Kıbrıs gezisi sonrasında Kaymakam Tanrıkulu’na teşekkür ziyaretinde bulundular. Muharip Gaziler Derneği Korkuteli Şube Başkanı Mehmet Çoban, 43 yıl önce barışı tesis etmek için Kıbrıs’a gittiklerini belirterek, “Barış Harekatından sonra Kıbrıs’a gazi arkadaşlarımızla birlikte gitmemiz bir hayaldi. 43 yıl sonra gittiğimiz Kıbrıs’ta yaşadığımız duyguların tarifi mümkün değil. Bize öyle bir mutluluk yaşattı ki, kelimelerle ifade etmek zor. Bir gazi olarak bize sunulan en anlamlı hediyeyi aldık” dedi.

Kaymakam Erol Tanrıkulu ise, “Şehitlerimize, gazilerimize minnet borcumuz var. Şehit yakınlarına ve gazilerimize kapılarımız her zaman sonuna kadar açıktır. Kıbrıs Barış Harekâtında, eşsiz hizmetleri ve kahramanlılarıyla gazilerimiz görevlerini yerine getirmiştir. Bizler de onların anılarını yaşamaları, kahramanlık destanı yazdıkları toprakları bir kez daha gidip görmeleri için gezi organize ettik. Gazilerimizin o heyecanı, mutlulukları bizleri de ziyadesiyle mutlu etti. Bu tür organizasyonların devam edecek. Kaymakamlık olarak gazilere her zaman büyük önem verdik, vermeye de devam edeceğiz.”

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co