Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Korkuteli’nde Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi açıldı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AKTİF YAŞLI HİZMET MERKEZLERİNİN İLKİNİ KORKUTELİ İLÇESİNDE HİZMETE AÇTI.

Korkuteli’nde Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi açıldı
03 Ekim 2018 - 10:46

Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Hizmet Merkezlerinin ilkini Korkuteli ilçesinde hizmete açtı. Merkezde 65 yaş üstü yaşlılara spor, sanat ve sosyal aktivitelerin yanı sıra danışmanlık, eğitim gibi hizmetler de sunuluyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Yaşlı Destek Programı kapsamında 3 milyon TL hibe bedelli projesi ile Aktif Yaşlı Merkezlerini hayata geçirdi. Merkezlerin ilki Korkuteli İlçesi’nde açıldı.

Ergoterapi ile yaşlılar daha mutlu

Resmi açılışı henüz yapılmayan merkezde 1 gerontolog, 1 pisikolog, 1 fizyoterapist ve hemşire görev yapıyor. Merkezde yaşlılıkla ilgili sorunlara yönelik danışmanlık hizmetinin yanı sıra Ergoterapi olarak isimlendirilen iş uğraş terapisi ve günlük egzersizler ile yaşlıların sosyal hayattan kopmadan yaşamlarını sürdürmeleri amaçlanıyor.

Merkezde danışmanlık hizmeti de var

Merkez 65 yaş ve üstü vatandaşların kendilerini daha iyi hissedebilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyor. Merkez aynı zamanda emeklilerin en çok göç ettiği şehirlerin başında gelen Antalya’da emeklilik hayatı ile ilgili danışmanlık hizmeti vererek onlara ikinci baharlarında destek olmayı da amaçlıyor. Antalya merkezde AKM içerisinde açılacak olan Aktif Yaşlı Merkezi’nin hazırlık çalışmaları ise sürüyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al