Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kreş öğrencileri esnaf olup sebze sattı, zabıta olup denetim yaptı

12-18 ARALIK TUTUM, YATIRIM VE YERLİ MALI HAFTASINA DİKKAT ÇEKMEK İSTEYEN KONYAALTI BELEDİYESİ GÜRSU ÇOCUK KREŞİ ÖĞRENCİLERİ PAZAR ESNAFI OLUP MEYVE SEBZE SATTI, KİMİSİ MÜŞTERİ OLUP ALIŞVERİŞ YAPTI; KİMİSİ İSE ZABITA OLUP PAZARCILARI DENETLEDİ.

Kreş öğrencileri esnaf olup sebze sattı, zabıta olup denetim yaptı
12 Aralık 2017 - 16:33

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftasına dikkat çekmek isteyen Konyaaltı Belediyesi Gürsu Çocuk Kreşi öğrencileri pazar esnafı olup meyve sebze sattı, kimisi müşteri olup alışveriş yaptı; kimisi ise zabıta olup pazarcıları denetledi.

Tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması gerektiği düşüncesiyle Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi, farklı bir etkinliğe imza attı. Pazar esnafı kıyafetleri giyen kreş öğrencileri kreş bahçesinde meyve sebze satışı yaparken, kimi öğrencilerde müşteri olup alışveriş yaptı. Rolüne kendini kaptıran bazı öğrenciler sandalyelere çıkıp müşteri çekebilmek için bağırdı. A’dan Z’ye her şeyin düşünüldüğü etkinlikte kimi öğrencilerde zabıta memuru olup pazarcıları denetledi. Gösterinin sonunda ise öğrenciler hep birlikte masaya oturup Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan yiyeceklerden yedi.

Tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığına dikkat çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Küçükken boşa akan su musluğu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanı iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al