Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kuluöztürk’ten millileştirme vurgusu

SAĞLIK SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI SİNAN KULUÖZTÜRK, TÜRKİYE’NİN ABD AMBARGOSUNDAN ETKİLENMEMESİ İÇİN ÖZELLİKLE SAĞLIK ALANINDA DIŞA BAĞIMLILIĞI BİTİRECEK MİLLİLEŞTİRME PROJELERİNE İHTİYAÇ DUYDUĞUNU KAYDETTİ.

Kuluöztürk’ten millileştirme vurgusu
07 Eylül 2018 - 10:08

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Türkiye’nin ABD ambargosundan etkilenmemesi için özellikle sağlık alanında dışa bağımlılığı bitirecek millileştirme projelerine ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

‘Türk milletini sindiremezler’

Türkiye ile ABD arasındaki siyasi kriz sürerken, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, ABD’nin dolar kurunda yaptığı oyunlarla Türk milletini sindiremeyeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İslam ve Türk coğrafyasında ABD’nin süre gelen oyunlarını bozmasının ekonomik ambargonun asıl sebebi olduğunu vurgulayan Kuluöztürk, “Çözüm ilaç, aşı ve tıbbi cihaz konusunda dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak millileşme projelerini uygulanmaktır. Sağlık-Sen bu konuda sonuna kadar hükümetimizin yanındadır ve destekçisidir” dedi.

‘Döviz ambargosu kabul edilemez’

Sağlık çalışanları olarak milli meselelere kayıtsız kalamayacaklarını aktaran Sinan Kuluöztürk, ABD’nin ülkemize karşı uyguladığı döviz ambargosunun kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı. Türkiye’nin binlerce yıllık devlet geleneğinde hiçbir ülkenin boyunduruğu altına girmediğini hatırlatan Kuluöztürk, “ABD’nin ülkemiz üzerinde oynadığı kirli oyunlar kabul edilir gibi değil. Bizler Orta Asya’dan bu yana vatanla özgürlük kavramlarının ne olduğunu çok iyi bilen insanlarız ve tarihimiz bunun örnekleriyle doludur” dedi.

‘Kötü ev sahibi kiracıyı ev sahibi yapar’

Bugün döviz üzerinden yapılan saldırıların yarın sağlık sektörü üzerinden yapılmayacağı ne malum? diyen Kuluöztürk, tek çözümün milli üretim olduğunun altını çizdi. Sağlık Sen Şube Başkanı Kuluöztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bu tarz endişelere mahal vermemek için çözümün tek bir adresi var, o da; milli üretim. Sağlık alanında tüm ihtiyaçlarımızı artık kendimizin üretme vakti geldi. Türkiye’nin bunu yapmaya her açıdan gücü yeter. İlaç, aşı ve tıbbi cihaz konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak millileştirme projelerimiz hayata geçirilecek. Kötü ev sahibi kiracıyı ev sahibi yapar derler ya, kötü müttefik bizi yerlileştiriyor. Yaşadığımız bu kötü olaydan ders çıkararak sağlam adımlar atmalıyız. Sağlık-Sen olarak bizlerde bu konuda üyelerimizle birlikte üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

    ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al