Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kumluca’da develere havut giydirme töreni

ANTALYA’NIN KUMLUCA İLÇESİ’NDE DEVELERE TEMSİLİ HAVUT GİYDİRME TÖRENİ YAPILDI. KUMLUCA KARATEPE STADINDA DÜZENLENEN TÖRENE KUMLUCA BELEDİYE BAŞKANI YUSUF GÖVEN, AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İSA BİRCAN, MHP İLÇE BAŞKANI YÜCEL KAPLAN, DEVE SAHİPLERİ VE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI.

Kumluca’da develere havut giydirme töreni
02 Aralık 2018 - 15:10
banner

Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde Develere Temsili Havut Giydirme Töreni Yapıldı.

Kumluca Karatepe stadında düzenlenen törene Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, AK Parti İlçe Başkanı İsa Bircan, MHP İlçe Başkanı Yücel Kaplan, deve sahipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir Yörük geleneği olan develere havut giydirme töreninde konuşan Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Karakuş; “Her yıl devam etmekte olan develerimize havut giydirme törenimizi bu yılda devam ettirmekteyiz. Bugün sezonumuzun açılışı oluyor. İnşallah develerimize kazasız belasız bir sezon geçirir” dedi.

Deve Sahibi Mehmet Aydın; “Eskiden beri deve kültürümüz olan Havut Giydirme Töreninde burada toplanmış bulunmaktayız. Devlerimizi havutladık. Güreş sezonunun devlerimize hayırlı olmasını cenabı Allah’tan temenni ve niyaz ediyorum. Bu topluluğumuz kültürümüzün devam etmesi için buradadır. Bu yıllardır devam etmektedir. Allah develerimizin tabanını düz bastırsın” dedi.

Develere temsili havut giydirme töreninin ardından dualar eşliğinde yılın ilk deve güreşi yapıldı. Katılımcılara protokol üyeleri tarafından pilav kavurma ve ayran ikramı yapıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co