Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kumluca’da Üniversite Öğrencileri Halk ile Yürüdü

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KUMLUCA SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ “SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜYÜŞ” ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

Kumluca’da Üniversite Öğrencileri Halk ile Yürüdü
23 Kasım 2018 - 16:28

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri “Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyüş” etkinliği düzenledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin önünden başlayan yürüyüşte öğrenciler “Sağlık İçin Harekete Geç” yazılı pankartı taşıdılar. Öğrenciler ellerinde “Kumluca yürüyor, sağılığını koruyor”, “Hareketli olalım, sağlıklı kalalım”, “Fiziksel aktivite için fırsat çok, bahane yok”, “Hareket et, beslenmene dikkat et, sağlığı yaşamına davet et” yazılı pankartlarla sahil yoluna kadar yürüdüler. Yürüyüşe Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, Fakülte öğretim elemanları ve çalışanları, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları, İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yanı sıra Kumluca halkı da destek verdi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, “Sağlığı koruma ve geliştirmede hemşire olarak, öğrencilerimizin gelecekte topluma rol modeli olmalarını sağlamak amacıyla bu yürüyüşü düzenlemeyi istedik. Çünkü birçok kronik hastalığın temelinde hareketsiz yaşamın etkili olduğunu biliyoruz. Her yıl bu etkinlikleri düzenlemeyi hedefliyoruz ve halkımızı da bizimle bu etkinliklerde birlikte olmaya davet ediyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al