Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kurban pazarları ilaçlanıyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA KONTROL DAİRE BAŞKANLIĞI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ, ŞEHRİN FARKLI NOKTALARINDA KURULAN KURBAN PAZARLARINDA KARASİNEK, SİVRİSİNEK VE HAŞEREYLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI.

Kurban pazarları ilaçlanıyor
24 Ağustos 2017 - 13:04
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurban pazarlarını karasinek ve haşereye karşı ilaçlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Kurban Bayramı öncesi, şehrin farklı noktalarında kurulan kurban pazarlarında karasinek, sivrisinek ve haşereyle mücadele çalışmalarını yoğunlaştırdı. Antalya merkezi ve tüm ilçelerdeki kurban pazarları, sinek ve haşere üremesine karşı sürekli ilaçlanıyor. Çöp konteynerlerinde de karasinek mücadelesi yapılıyor. Bayram öncesi yoğunlaştırılan çalışmalar Kurban Bayramı sonrası da aynı şekilde devam edecek.

Alanya’da 45 ekip

Bu kapsamda Alanya’daki ilaçlama çalışmaları 45 ayrı ekiple yürütülüyor. Çalışmalarda mistblower araçları da kullanılıyor. Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Sinekle mücadele konusunda son iki yılda önemli mesafeler aldık. Alanya’nın 102 mahallesinde 20 ULV aracı, 2 mistblower aracı, 20 termal sisleme aracı ve 150 personel ile çalışmalar belirli periyotlarla yapılıyor. Kurban Bayramı öncesi karasinek artışı nedeniyle ekiplerimizi kurban satış noktaları, kesimhaneler ve gıda üretimiz yapan ve satan işletmelerin çevresinde çalışmaları yoğunlaştırdık. Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda bayramlarını geçirmesi” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co