Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kurtulmuş, ayakkabılarını çıkarıp Salda Gölü’ne girdi

Kurtulmuş, ayakkabılarını çıkarıp Salda Gölü’ne girdi
24 Eylül 2017 - 18:14
banner

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin Maldivleri” olarak da nitelendirilen, dünyanın en güzel göllerinden birisi Salda Gölü’nü, yabancı ülkelerin büyükelçileriyle birlikte ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, eşi Sevgi Kurtulmuş ile birlikte aralarında Çin, Kazakistan, Makedonya, Güney Afrika, Hindistan, Küba, gibi ülkelerin büyükelçileriyle Burdur’da buluştu. Büyükelçi ve gazetecilerle ilk etapta yemek yiyen Bakan Kurtulmuş, ardından büyükelçiler ve gazetecilerin oluşturduğu grupla birlikte Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alan ve eşsiz güzelliğiyle Türkiye’nin Maldivleri olarak nitelendirilen Salda Gölü’ne geldi. Burada bölge halkının yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan Kurtulmuş, daha sonra göl kenarına gelerek büyük misafir büyükelçileri gezdirdi. Ayakkabılarını çıkararak göle giren Kurtulmuş, bir müddet gölün içerisinde gezdi. Kurtulmuş’a gezi esnasında bölge halkı da eşlik etti.

Göl kenarında açıklama yapan Numan Kurtulmuş, Salda Gölü’nün Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri olduğunu belirterek, “Burası çok fazla bilinmeyen, Türkiye’nin saklı cennetlerinden birisi. İnşallah bu vesileyle tanınmış olur. Güzelliğinin korunması lazım. Burayı çok fazla tesislerle, binalarla doldurmadan bu güzelliği korumak lazım. 250 bin kişi ziyaret etmiş bu yaz burayı. Büyük çoğunluğu yerli turistler, umuyorum yabancı turistler için de cazibe merkezi olur. Çevreyi bozmayacak, doğallığını kirletmeyecek, turistik tesisler burada yapılabilir. Zannediyorum şuanda misafirlerimiz de keyif alıyorlar” dedi.

Konuşmasının ardından bölge halkı ve büyükelçilerle fotoğraf çekinen Bakan Kurtulmuş, beraberindeki misafir heyetle birlikte Kbiyra Antik kentte incelemelerde bulunmak üzere yola çıktı.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim