Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kutsal toprakların Serikli yolcuları uğurlandı

Kutsal toprakların Serikli yolcuları uğurlandı

Kutsal toprakların Serikli yolcuları uğurlandı
23 Ağustos 2017 - 19:18
banner

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ile Hac yapmak üzere kutsal topraklara gidecek olan Serikli hacı adayları bugün uğurlandı. Öğle namazında Merkez Camiinde yapılan uğurlama merasimine Müftü Vekili Mustafa Güner, din görevlileri, hacı adayları, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Serik’ten hacca gidecek olan 44 hacı adayının katıldığı merasim Belek Mahallesi Camii Müezzin-Kayyimi Bülent Şen’in okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Uğurlama programında günün anlam ve önemine dair konuşan Müftü Vekili Güner, “Cenab-ı Hakk’ın hac davetine ‘Lebbeyk’ diyerek kura da çıkan siz hacı adayı kardeşlerimi canı gönülden tebrik ediyorum. Hac, niyetinde Allah’tan kolaylık dilenen ibadettir. Her anında sabırlı olmak gerekir. Ancak sabrederek ibadet yapanlar ereler mebrur bir hacca ve mebrur bir haccın karşılığı da ancak cennettir. Gitmeden önce de helalleşmek gerekir. Çünkü, ancak hakkı sahibi tarafından affedilir. Uğurlama merasimleri de unutulmayan hatıralardandır. Bir gün gelir uğurlayanlar da uğurlanırlar. ” dedi. Hacı adayları dualarla uğurlandı. (ST)

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -