Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Serik’te “Yazlık Açık Hava Sinema Günleri” nostaljisi

Serik’te “Yazlık Açık Hava Sinema Günleri” nostaljisi

Serik’te “Yazlık Açık Hava Sinema Günleri” nostaljisi
23 Ağustos 2017 - 18:22

Antalya’nın Serik ilçesinde ücretsiz olarak halka açılan ve Türk sinemasının başarılı yönetmenlerinin en beğenilen filmlerini gösterildiği “Açık Hava Sinema Günleri” Çınaraltı Meydanı’nda başladı. Ancak açık hava sineması nostaljisi yaşanırken teknoloji değişti ve artık kullanımdan kalkan makaralı sinema makinesi yerini, bilgisayarlı projeksiyon cihazı, beyaz perdenin yerini de dijital perde aldı.

Her akşam saat 21.00’da düzenlenen programlarda vatandaşlara elediye tarafından ücretsiz olarak patlamış mısır ikram ediliyor. İlk gün “Babam ve oğlum” , ikinci gün de “Kayıp Kuzular” adlı animasyon çocuk filmi gösterime girdi. Filmi genç yaşlı çocuk yaklaşık 400 kişi izlerken ilk gün Belediye Başkan Çalık’ta izleyenlere eşlik etti.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Tüm sinemaseverleri etkinliğe davet etti. Çalık, “Son yılların beğeni toplayan filmlerinden oluşan bu etkinliğimizle, eski ve unutulmaya yüz tutmuş olan geleneklerden biri olan açık havada sinema kültürünü vatandaşlarımıza hatırlatmak ve bu geleneği devam ettirmek istiyoruz” dedi. Sinema Günleri yetişkin ve çocuk animasyon filmleri gösterimi yarın sona erecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al