Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

LYS’de İmam Hatip damgası

ANTALYA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ, ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME ORANINDAKİ YÜKSELİŞİNE DEVAM EDİYOR.

LYS’de İmam Hatip damgası
21 Temmuz 2017 - 14:48

Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi, üniversite yerleştirme oranındaki yükselişine devam ediyor.

Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi LYS’da alınan başarılı sonuçlar ile dikkat çekiyor. Okula 22 bin 500 TEOG başarı sırasıyla yerleşen Rabia Hitay, 2017 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre TM-3 alanında Türkiye 348.si, TM-2 alanında ise Türkiye 346.sı olarak büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi 13 bin 500 TEOG başarı sırasıyla gelirken son sınıf öğrencisi Ayşe Rabia Akkaya’da,YGS-4 puan türünde Türkiye 21.si, MF-3 puan türünde Türkiye 7 bin 158.si olarak geleceğin doktor adayları arasına girdi.

Okul Müdürü Osman Musara, son iki yılda Türkiye dereceleriyle Tıp, Mimarlık ve Mühendislik alanlarına İmam Hatip Lisesi öğrencisi göndermekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Musara, 2017 LYS’de ilk 10 binde sekiz öğrencinin bulunduğunu, başarılarının tesadüf olmadığını kaydetti.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü kararı ile Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayacaklarını ifade eden Osman Musara, bu programla birlikte akademik başarılarının daha da artacağını söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al