Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Maden Suyunun Cilt Üzerindeki Faydaları

Maden Suyunun Cilt Üzerindeki Faydaları
15 Temmuz 2017 - 12:39

Maden Suyunun Cilt Üzerindeki Faydaları

Maden suyu çoğunlukla yemeklerden sonra mideyi rahatlatmak için tüketiliyor olsa da sahip olduğu zengin içeriğiyle de cilt için mucizevi bir kaynaktır. Sözü fazla uzatmadan maden suyunun cildimiz için faydalarından bahsetsek ne demek istediğimizi daha iyi anlamış olacaksınız.

Maden Suyunun Faydaları

– Maden suyu içeriğinde bol miktarda silisyum bulundurmaktadır. Bu nedenle de cildi güçlenmesinde ve daha sıkı bir görünüm almasında oldukça etkilidir.

– Bir parça pamuğu maden suyuna batırarak bu pamuk yardımıyla cildi yüzeyi temizlendiğinde yapılan bu işlem gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur.

– Maden suyu hem cildimizi hem de vücudumuzu zararlı toksin maddelerden arındırır.

– Özellikle sıcak havalarda içilebileceği gibi cilde sürüldüğünde de ferahlık hissi verir.

– Yanak ve göz çevresinde oluşmaya başlayan kırışıklık belirtilerine maden suyu sürerek o bölgelerin toplanmasına yardımcı olabilirsiniz.

– Maden suyunu buz kalıbına koyup ardından bunu buzdolabınızın dondurucusunda buz haline getirdikten sonra bu buz küplerini yüzünüzde masaj yaparak gezdirebilirsiniz. Yapacağınız bu uygulama cildinizi tazeleyerek yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı olacaktır.

– Ayrıca maden suyunu saç diplerinize masaj yaparak sürerseniz hem saç derinizin hem de saçlarınızın güçlenmesine katkı sağlamış olursunuz. Ayrıca saçlarınız daha canlı ve parlak olur.

– Cildin kuruluğunu giderir ve nem oranını düzenler.

– Maden suyu ile cilt düzenli olarak yıkandığında cildiniz daha pürüzsüz bir görünüm alır.

– Gözenekleri temizleyici özelliği olduğu için sivilce oluşumunu önlemede etkilidir. Ayrıca sivilcelerinizden kurtulmak amacıyla yarım çay bardağı maden suyuna 2-3 damla doğal limon suyu ekledikten sonra bu karışımı bir pamuk yardımıyla sivilceli bölgelerinize sürebilirsiniz. Düzenli olarak bu uygulamayı yaptığınızda sivilcelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

– Tüm bunların yanında maden suyu sıkılaştırıcı bir etkiye sahip olduğundan dolayı selülitli bölgeye masaj yapılarak sürüldüğünde selülitlerin azalmasına ve düzenli olarak yapıldığında da bir süre sonra selülitlerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.

 

Maden suyu ile yapacağınız işlemlerde içerisinde nitrit ve amonyak olmayan maden sularını tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Ayrıca maden suyunun etkisini arttırmak amacıyla içerisine bir miktar limon suyu ekleyebilirsiniz. Ancak limon suyunun doğal olarak elde edilmesi gerekmektedir. Uygulamaları doğru yaptığınız takdirde maden suyunun mucizevi etkisini görmemeniz için hiçbir engel yoktur.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -