Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Manavgat Belediyesi ırmak kenarını ağaçlandırıyor

Manavgat Belediyesi, Manavgat Irmağı’nı sahille birleştirme projesi kapsamında, Sorgun Bulvarı- Herford Caddesi’nden başlayan yolda ağaçlandırma çalışması başlattı.

Manavgat Belediyesi ırmak kenarını ağaçlandırıyor
08 Eylül 2017 - 15:37
banner

Manavgat Belediyesi, Manavgat Irmağı’nı sahille birleştirme projesi kapsamında, Sorgun Bulvarı-Herford Caddesi’nden başlayan yolda ağaçlandırma çalışması başlattı.

Manavgat Belediyesi, Manavgat Irmağını sahille birleştirme projesi kapsamında, Sorgun Bulvarı- Herford Caddesi’nden başlayan yolda ağaçlandırma çalışması başlattı. Sürdürülen proje kapsamında daha önce ırmak kenarına sıcak asfalt döken belediye ekipleri, son olarak ağaçlandırma çalışması başlatarak ırmak kenarını yeşil örtüyle buluşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı yeşil alan çalışmasında 100 adet tespih ağacı, 100 adet jakaranda ağacı, 70 adet orkide ağacı ve 20 adet çınar ağacı dikimi yapıldı.

2 metre genişliğinde 3.5 kilometre uzunluğundaki toplam 7 bin metrekarelik alana sahip olan orta refüjde, toprak altı sulama sisteminin kurulması ve çimlendirme çalışmasının başlamasıyla birlikte ırmak kenarı rengarenk bir görüntüye kavuşmuş olacak. Kent genelindeki yürütülen çalışmalarda kişi başına düşen yeşil alan sayısını arttıklarını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ın yeşil örtüyle daha güzel bir görünüme sahip olacağını söyledi. Başkan Sözen, “Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 1.5 metrekareydi biz bunu 3.5 metrekareye çıkardık. Manavgat Belediyesi olarak hedefimiz, Avrupa standartları olan 7 metrekarelik yeşil alanı Manavgat’ımıza kazandırmak. Manavgat Irmağı’nı sahille birleştirme projemiz tamamlandığı zaman ırmak kenarlarımız Manavgat’ımıza yakışır hale gelecek” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Marshall Kulaklık Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Eşofman Takımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Bebek Takım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kumlama Nasıl Yapılır?
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim