Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN SOBA VE BİSİKLET DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN SOBA VE BİSİKLET DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR
17 Ocak 2022 - 17:28

MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN SOBA VE BİSİKLET DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Manavgat Belediyesi, yangınzede vatandaşlara yaptığı soba ve çocuklar için bisiklet desteklerini sürdürüyor. Hayırsever vakıf ve derneklerin desteğiyle temin edilen 200 adet soba ve 50 adet bisiklet sahiplerine dağıtıldı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen soba ve bisiklet dağıtım törenine katılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Yaralarımızı hep birlikte sarmaya devam ediyoruz” dedi.

VATANDAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Manavgat Belediyesi Cumhuriyet tarihinin en büyük yangınında zarar gören vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Hayırsever vakıf ve derneklerin desteğiyle alınan 200 adet kuzine soba ve 50 adet bisiklet, yangınzede vatandaşlara Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen eliyle teslim edildi. Atatürk Kültür Merkezi önündeki dağıtım törenine belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri ve yangınzede vatandaşlar katıldı. İsimleri düzenli bir şekilde okunan vatandaşlar, tek tek sobalarını alırken, çocuklara da bisikletleri Başkan Sözen tarafından verildi. Yangınzede vatandaşlar duyarlılığı nedeniyle Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

SÖZEN; “BÜTÇEMİZİ KULLANAMIYORUZ”

Başkan Şükrü Sözen yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi. “Manavgat’ımızda Türkiye tarihinin en büyük yangınını yaşadık. Evimizi, bahçemizi, hatta geçmişi, hatıralarımızı da kaybettik. Sizlerin inancı ve direnci ile bu süreyi atlatmaya gayret ediyoruz. Davetimize icabet ettiniz. Hepinize teşekkür ederim. Bir kez daha bu vesileyle hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Daha önce de soba dağıtımımız oldu. Sobaları tek tek evlerinize getirebilirdik. Ancak burada sizleri de görüp, sıkıntıları tekrar dinlemek istedik. Manavgat Belediye ekiplerimiz her zaman sizlerin yanında olmaya gayret ediyor. Ekiplerimize emekleri için teşekkür ediyorum. Belediyenin kullandığı bütçe sizin bütçenizdir. Size ait olan tasarruflardır. Biz bütçemizi yangınzede vatandaşlara kullanmak istiyoruz, ancak yasalar buna izin vermiyor. Bunları bilmenizde yarar vardır. Belediye bütçesinden yangınzede vatandaşlarımıza harcayamadık. Bizler de gönüllü yapıları yanımıza alarak, dernekler ve vakıflarla bir arada çalışarak, formül yaratarak size ulaşmaya çalıştık. Bundan yasal suç işlemeyelim istedik. 400 hafif hasarlı binayı onardık, 400 e yakın ahırı yaparak teslim ettik. 250 km sulama borusu desteği sağladık.

Öğrencilerimize destek sağladık, konteynerler, çadırlar vermeye gayret ettik. Manavgat Belediyesinin imkanları ile sizin bütün yaralarınızı sarabilmeyi çok isterdik. Manavgat Belediyesi güçlü bir belediye. Ama yasal olarak yangınzede vatandaşlarımıza bütçemizi kullanamıyoruz. İkinci etap soba dağıtımımızı yapıyoruz. Toplam 400 ailemizin kışı sıcak geçirmelerini sağlamış olacağız. Biz bu sobayı dağıtıyoruz. Ama pek çok hemşehrimizin yangında odunu yandığı için yakacağı yok. Bunu daha önce de söyledim. Yanan mahallelerden günlük 600 tır ağaç indiriliyor. O insanlarımıza yakacak ihtiyaç ağacı ayrılmalı. Bu köylünün hakkı. Sobayı veriyoruz, odunu yok insanlarımızın. Bunu sizler de duyurun. O kesilen ağaçlarda benim de hakkım var deyin. Bu en doğal hakkınızdır. Ben tekrar bütün kalbimle sizlere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Eksikleriniz olunca Manavgat Belediyesi her an yanınızdadır. Atladığımız olmuştur. Ama telafi etmek bizim görevimizdir. Zor ve meşakkatli günler. Kirada olmak veya konteynırda yaşamak çok zor. Allah hepinizin yardımcısı olsun”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat