Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Manavgat, sağlıklı kentlere örnek oldu

MANAVGAT, HALK SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİ DERNEĞİ TARAFINDAN 23 – 26 NİSAN 2018 TARİHLERİ ARASINDA ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘1. ULUSLARARASI 2. ULUSAL HALK SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ’NDE SAĞLIKLI KENTLERE ÖRNEK OLDU.

Manavgat, sağlıklı kentlere örnek oldu
04 Mayıs 2018 - 14:02
banner

Manavgat, Halk Sağlığı Hemşireliği Derneği tarafından 23-26 Nisan 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen ‘1. Uluslararası 2. Ulusal Halk Sağlığı Hemşireliği Kongresi’nde sağlıklı kentlere örnek oldu.

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik’in yaptığı sunumda, halk sağlığı için Manavgat Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar aktarıldı. Çevik, Manavgat Belediyesi olarak vatandaşların, özellikle kadın ve çocukların sosyal hayata çeşitli etkinlik ve projelerle dahil edildiği ve mutlu bir kentte yaşamalarının sağlandığını belirtti. Manavgat’ta, belediye tarafından halk sağlığı için kentte temiz, güzel, sakin çevre için yapılan doğal ve tarihi güzellikleri koruyan, sağlıklı modern kent inşa eden, engelsiz kent oluşumu, sanat ve kültür arayıcılığıyla güzel duygular yayan bir kent yaratıldığı aktarıldı.

Manavgat’ta sağlıklı kent çalışmaları

Manavgat’ta halk sağlığı için belediyenin yaptığı çalışmalar arasında, MANBİS, Çiçek Sokak Projesi, Manavgat Çevre Düzenlemesi, Manavgat Taş ve Heykel Sempozyumu, Sokakta Hayat Var festivalleri, Türkiye’de ilk sesli ve ışıklı yaya köprüsü, şiir dostu bir kent için şiir yazılı trafolar, şiir okuyan banklar, kitap kafe, Kadınlar Edebiyat Durağı’nda öykü yarışması, Kadın Spor Merkezleri, Toros Kadınları Emek Pazarı, Torosların Kadınları Manavgat’ı geziyor, Bisiklet, Dragon ve Motosiklet Festivalleri, futbola destek, kültür ve sanat faaliyetleri, Side Dünya Müzikleri Festivali, Barış Suyu Festivali gibi çalışmalar başlıca örnek olarak gösterildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co