Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Manavgat Yemişli Mesire alanı açıldı

Manavgat Belediyesi’nin yaptırdığı Yemişli Mesire Alanı’nın açılışı, Altay konseriyle yapıldı.

Manavgat Yemişli Mesire alanı açıldı
22 Temmuz 2017 - 13:42

Manavgat Belediyesi’nin yaptırdığı Yemişli Mesire Alanı’nın açılışı, Altay konseriyle yapıldı.

Manavgat Belediyesi’nin yaptırdığı Yemişli Mesire Alanı düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, annesi Türkan Sözen, eşi Türkan Sözen ile MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MESO Başkanı Hasan Çelik, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ve siyasi partilerin temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreni öncesinde pop müzik sanatçısı Yanar sahne aldı. Konser sonrasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, daha güzel ve yaşanabilir Manavgat’ı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Belediye ekibi ile birlikte gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Sözen, büyümeye ayak uydururken kent halkının birlikteliğini sağlamaya çalıştıklarını anlattı.

“Yeşil alan miktarını 2 katına çıkardık”

Ulu Önder Atatürk’ün başkent Ankara’yı 1920’lerde çağdaş bakış açısıyla yapılandırdığından örnek veren Başkan Sözen, “Atatürk, geçmişteki zorlu yıllarda bile çağdaş bakış açısıyla parkıyla, ormanıyla, ağaçlandırmasıyla eksiksiz bir başkent Ankara’yı kurgulamış. Biz de bu çağdaş bakış açısını örnek alarak Manavgat’ta hizmet üretiyoruz. Bir kentte yeşil alanlar ne kadar artırırlarsa o kadar çağdaş bir kent olunur” dedi. Başkan Sözen, göreve geldiklerinde 90 bin nüfuslu Manavgat’ta kişi başına düşen yeşil alan miktarının 1.5 metrekareden 3.5 metrekareye çıkardıklarını da söyledi. Sözen, “Göreve geldiğimizde 139 bin metrekare yeşil alanımız varmış. Bu rakam 2017 de 230 bin nüfuslu Manavgat’ta 460 bin metrekareye ulaştı. Hedefimiz kentimizdeki yeşil alan miktarlarını AB normlarına ulaştırmak. 106 mahallemizin 80 tanesine park ve yeşil alan yapmışız. Görev süremizin sonuna kadar tüm mahallelerimize ulaşmayı hedefliyoruz.”

“Yemişli’ye ihtiyaç vardı”

Yemişli Mesire alanının da bu düşüncelerle yapıldığını anlatan Başkan Sözen, “İnsanlarımızın her zaman ihtiyaç hissettiği park ve mesire alanımızın açılışını sizlerle yapmaktan çok mutluyum. Mesire alanımız 33 bin 220 metrekarelik alanda kuruldu. 25 bin metrekarelik çim ve yeşil alan mevcut. 51 araçlık otoparkı, 6 bin 200 metrekarelik yürüyüş yolu var. Bin metrekarelik ahşap yürüyüş ve seyir köprüsü var. 72 adet kamelyanın 36’sı mangallı. 2 adet büfe, 1 adet giriş ve kontrol binası, 7 kadameli yapay kayalı Atatürk imzalı su gösterisi var. 2 adet teleskop, 3 adet çeşme ve banklarla alanımızın işlevsel hale getirildi. Alanımız Manavgat’ımızın büyük eksiğini tamamlayacak” diye konuştu.

Katkıda bulunanlara teşekkür

Başkan Sözen, Yemişli Mesire alanının yapımında maddi ve manevi destek veren işadamları Ruhi Korkmaz ve Erhan Korkmaz’a teşekkür plaketi verdi. Daha sonra sanatçı Altay sahne alarak en güzel güncel şarkıları Manavgat halkı için söyledi. Hem piknik yaparak aileleriyle keyifli zaman geçiren vatandaşlar, ünlü sanatçının söylediği hareketli parçalarla eşlik etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al