Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Manavgat’a deniz manzaralı mesire alanı

Antalya’nın Manavgat Belediyesi, Örenşehir Mahallesi’nde deniz manzaralı mesire alanının yapımı için çalışmalara başladı.

Manavgat’a deniz manzaralı mesire alanı
20 Aralık 2017 - 13:02

Antalya’nın Manavgat Belediyesi, Örenşehir Mahallesi’nde deniz manzaralı mesire alanının yapımı için çalışmalara başladı.

Manavgat Belediyesi, Örenşehir Mahallesi’nde deniz manzaralı mesire alanının yapım çalışmasına başladı. Manavgat halkına yeni nefes alanı kazandıran ve ailelerin çocuklarıyla birlikte hoşça vakit geçirebileceği Örenşehir Mesire Alanı’da zemin düzenlenmesi tamamlandı. 8 bin 500 metrekarelik alan üzerine yapılacak olan mesire alanının 6 bin 500 metrekaresinin yeşil alan olacağı belirtildi. Hazırlanan projeye göre, 2 bin metrekarelik yürüyüş yolu yapılması planlandı. Mesire alanında halka hizmet vermesi amacıyla 6 metrekarelik etrafı açık büfe, 16 adet pergole ve 26 adet piknik masasının yer alacağı açıklandı. Çalışmalar kapsamında, Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin alanda 33 adet farklı türden de bitki ekimi yapacağı da vurgulandı.

Duş üniteleri de olacak

Yeni mesire alanının deniz kenarında olması nedeniyle, halkın kullanabileceği 3 adet duş, soyunma kabinleri ve lavabo üniteleri de proje kapsamına dahil edildi. Çocuk oyun gruplarının da yer alacağı mesire alanında, birinci sınıf ahşap malzemeli, gölgelikli piknik masası şeklinde alan içerisine yerleştirerek projeye, hem görsel hem de işlevsel güzellik katmış olacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, kentte vatandaşların kullanabileceği mesire alanlarının sayısını her geçen gün artırdıklarını söyledi. Sözen, “Kentimizdeki yeşil alan miktarını artırmak hem de halkımızın aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri yeni mesire alanlarını oluşturmaya devam ediyoruz. Yemişli Mesire Alanımız halkımız tarafından çok beğenildi. Şimdi de Örenşehir Mesire Alanımızı süratle yapmayı planlıyoruz. Proje tamamlandığında hem turizme artı değer sağlayacak hem de Manavgat’ımız yeni bir mesire alanı kazanmış olacak” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat