Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Manavgat’ta “Kadınlar Edebiyat Durağında” projesi başladı

MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN “KADINLAR EDEBİYAT DURAĞINDA” PROJESİ BAŞLADI.

Manavgat’ta “Kadınlar Edebiyat Durağında” projesi başladı
22 Şubat 2018 - 15:20

Manavgat Belediyesi’nin “Kadınlar Edebiyat Durağında” projesi başladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önderliğinde başlatılan projenin ilk etabında kadınlar, yazarlık dersleri aldılar. “Yıldızların Altında Manavgat” konulu öykü yarışmasına katılmak için başvuruda bulunan 52 kadın ve programa ilgi gösteren kadınlar belediyenin organize ettiği “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”ne” katıldı. 3 gün sürecek olan “Yaratıcı Yazarlık Atölyesinin” açılışına kadınlar büyük ilgi gösterdi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in eşi Hatice Sözen’in de yer aldığı buluşmada Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik, kadın odaklı projeleri katılımcılara anlattı. Çevik, “Manavgat’ı kadın dostu bir kent yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda gençlik merkezlerindeki kadınlar için sanat eğitimlerimiz, Toros Kadınları Emek Pazarımız, kadın spor merkezlerimiz, eğitim seminerlerimiz devam ederken, kadın temalı parklarla kentimizi süslüyoruz. Kadınlar Edebiyat Durağı’nda projemize ise start verdik” dedi.

Daha sonra yazar şair, Hasan Hüseyin Korkmazgil’in eşi emekli öğretmen Azime Korkmazgil sahneye gelerek deneyimlerini anlattı. Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nde Yazar Nalan Barbarosoğlu, yazar Feryal Tilmaç, Yazar Nadire Sönmez ve Akdeniz Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Öğretim Üyesi Tarana Oktan kadınlara yazarlık dersleri verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al