Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Meclis koltukları ikinci kez boş kaldı

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİ’NDE ÖNCEKİ GÜN AK PARTİLİ 8 MECLİS ÜYESİNİN MAZERET GÖSTERMEDEN KATILMAMASI NEDENİ İLE YAPILAMAYAN MECLİS TOPLANTISI DÜN YAPILDI. ÖNCEKİ GÜN GELMEYEN 8 MECLİS ÜYESİ YİNE MECLİSE KATILMADI. MECLİSTE OY ÇOKLUĞU AK PARTİ’NDEN MUHALEFETE GEÇTİ.

Meclis koltukları ikinci kez boş kaldı
03 Mart 2018 - 10:18
banner

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde önceki gün Ak Partili 8 meclis üyesinin mazeret göstermeden katılmaması nedeni ile yapılamayan meclis toplantısı dün yapıldı. Önceki gün gelmeyen 8 meclis üyesi yine meclise katılmadı. Mecliste oy çokluğu Ak Parti’den muhalefete geçti.

Aksu Belediyesi Mart ayı olağan meclisi dün yapıldı. Önceki gün gelmeyen 8 meclis üyesi yine meclise katılmadı. Biri önerge olmak üzere 7 maddenin görüşüldüğü belediye meclisinde meclise gelmeyen Divan Katibi Ak Partili Özay Karabulut’un yerine MHP Meclis üyesi Ramazan Kızılkaya seçildi. Mecliste oy çokluğu 8 Ak Partili meclis üyesinin katılmaması nedeni ile muhalefete geçti. Meclis gündemine alınan asfalt yapımı için çekilmesi gereken 5 milyon liralık kredi muhalefetin oyları ile reddedildi.

Herhangi bir mazeret göstermediler

Başkan Halil Şahin ise katılmayan meclis üyeleri hakkında hazırlanan dosyanın genel merkeze gönderileceğini belirtti. Asfalt ihalesinin muhalefet üyelerinin oyları ile reddedilmesine değinen Şahin, “Bu kararı da bu koltukları boş bırakanları da milletime havale ediyorum. Bu meclise katılmayanlar hakkında dosya hazırlanacak. Herhangi bir mazeret göstermediler. Partinin bir disiplin yönetimi var. Herkes hesabını verir. Aksu’da hizmet etmemizi istemiyorlar. Asfaltın hepsinin ücreti aynı değil. Bizim aldığımız firmadan bir çok belediye asfalt alıyor. Bizim bu ilçeye kaliteli asfalt dökmemiz gerekir. Bunu anlamıyorlar. 15 milyon liralık krediyi 5 milyona indirdik. Buna da ‘evet’ demediler. Bu borçlanmamın mahkeme ile ne alakası var?” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co