Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Meclisten mahalleleri sevindiren kararlar

Meclisten mahalleleri sevindiren kararlar
04 Aralık 2020 - 21:36

Kepez Belediye Meclisi, 2020 yılının son toplantısında aldığı kararlarla bazı mahallelerde ilkokul, sağlık tesisi ile pazar yeri alanı oluşturulması taleplerini karşıladı.

Kepez Belediye Meclisi, 2020 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi Başkan Vekili Serhat Demir başkanlığında toplanan mecliste, 28’i yazılı, 2’si önerge olmak üzere 30 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.
Kepez Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısı, yoklamanın yapılmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Silah arkadaşları ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Kepez Belediye Meclisi, geçtiğimiz ay yapılan oturumunda, olağan toplantıların İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başlatılmasına yönelik tavsiye kararı almıştı.

Kepez Meclisinden Böcek’e geçmiş olsun mesajı

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Başkan Vekili Serhat Demir ile AK Parti, CHP, MHP ve İyi Parti grup sözcüleri, korona virüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gün yoğun bakımda tedavi gören ve 108 gün sonra hastaneden taburcu olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

14 milyon TL’lik bütçe aktarımı

Pandemi kurallarına uygun şekilde yapılan Kepez Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısının gündem maddelerinden biri de bütçe aktarımı oldu. Belediye yönetimi, bazı müdürlüklerin bütçesindeki ihtiyaç fazlası olan 14 milyon 730 bin TL’nin ihtiyacı olan müdürlüklere aktarılmasını meclisten talep etti. Meclis de bu talebi oy birliği kabul etti.
Kepez Belediyesi, çevre ve sağlık alanında imzalayacağı iki önemli protokol için meclisten yetki talebinde bulundu.

Sıfır atıktan Kepez’e 500 bin TL hibe

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda, Kepez Belediyesinin, ‘Sera Atıkları Tehdit Değil, Toprağa Can Olsun’ adlı projesi,  27 Ekim 2020 tarihinde ödüle layık görülmüştü. Bu ödülden sonra Kepez Belediyesi ile TBB arasında ‘Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’ kapsamında protokol imzalanacak. Protokol ile Kepez Belediyesinin ‘Sera Atıkları Tehdit Değil, Toprağa Can Olsun’ adılı projenin ve faaliyet uygulamalarının desteklenmesi amaçlanıyor. TBB, protokol kapsamında Kepez Belediyenin sıfır atık uygulamalarına 500 bin TL destek verecek.
Meclis,  Kepez Belediyesi ile TBB arasında protokol imzalanması ve işlemlerin yürütülmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebini müzakere etmesi için Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale etti.

Yeni Mahalle’ye Sağlık Hayat Merkezi

Kepez Belediyesi, Yeni Mahalle’de yapılması planlanan ‘Sağlıklı Hayat Merkezi’ için de İl Sağlık Müdürlüğü ile protokol imzalayacak.
Kepez Belediye Meclisi, iki kurum arasında protokol yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebine de oy birliği Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderdi.

PTT alanın, belediye hizmet alanı oldu

Ahatlı Mahallesinde bulunan PTT alanını, belediye hizmet alanına dönüştüren 1/1000 ölçekli uygulama imar revizyonu meclisten oybirliğiyle geçti. Kepez Belediyesi,  PTT Anonim Şirketi’nin bölgede posta hizmetlerini karşılayacak binasının bulunduğunu belirtmesi üzerine PTT alanını, hizmet alanına dönüştürdü.

Ünsal’a iki müjde

Kepez Belediye Meclisi, Ünsal Mahallesi sakinlerini mutlu edecek iki kararı da gündemine aldı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde mülkiyet ve imara ilişkin sorunların çözülmesiyle gecekondu yapılaşmasından modern bir şehre dönüşen Ünsal Mahallesi’nde artan nüfus nedeniyle ilkokul alanını ihtiyacı ortaya çıktı.
Kepez Belediyesi de hazırladığı imar revizyonuyla mahallenin okul alanı sorununu çözüyor.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar revizyonuyla mevcut plandaki ortaokul alanı ve çevresi düzenlenerek 5 bin 500 m2 büyüklüğünde ilkokul alanı oluşturuldu.  İmar revizyonu oy birliği İmar Komisyonuna havale edildi.
Meclis, Ünsal Mahallesi’nde sağlık tesisi alanı oluşturan 1/1000 ölçekli uygulama imar revizyonunu da görüşülmesi için İmar Komisyonuna gönderdi.
Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde, semt pazarı alanı oluşturulmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar revizyonunu da İmar Komisyonu’nun raporu sonrası karara bağlanacak.

Yeni Mahalle’ye ilkokul alanı  

Kepez Belediyesi, Yeni Mahalledeki,  Aliye İzzet Begovic Caddesi’nde bulunan ortaokul ve ilkokul alanlarını, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi ile birleştirerek ilkokul alanı olarak planladı.  Meclis, Yeni Mahalle’de ilkokul alanı oluşturacak imar revizyonunu, oy birliği İmar Komisyonu’na  gönderdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat