Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Milli Eğitim Müdürü Arslan, kantinci esnafı ile buluştu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, merkez ve ilçelerdeki okullarda faaliyet gösteren kantinci esnafı ile buluştu.

Milli Eğitim Müdürü Arslan, kantinci esnafı ile buluştu
02 Ekim 2017 - 15:58

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, merkez ve ilçelerdeki okullarda faaliyet gösteren kantinci esnafı ile buluştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Ercan Alpay, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gürcan, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen ve Pastacılar Odası Başkanı Kerim Üre’nin katılımıyla kantinci esnafının sorunları ve çözüm önerileri hakkında toplantı düzenledi. Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde gerçekleştirilen toplantıda AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı ve faydalı beslenebilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlümüz ile bir araya gelerek istişare etmemiz adına bir araya gelmemiz önemli bir adımdır. Okulların açılmasını takip eden ilk hafta sonunda sizleri bilgilendirerek toplandık. Bugün burada kantinci esnafımın yaşamış olduğu her türlü sorun ve istek İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize birebir iletilecektir. Antalya’da ve 5 ilçemizde birliğimize kayıtlı 263 kantinci esnafımız var” dedi. Kira bedelleri, okullarda güvenlik, yasaklı yiyeceklerin satışı ve 2017-2018 yılı fiyat tarifelerinin belirlenmesi konularında yapılan toplantıda kararlar alınacağını vurgulayan Dere, tüm kantinci esnafına katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Arslan: “Burada sizi dinleyeceğiz”

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise kantinlerin işletilmesi konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Bakanlığın uygulamış olduğu satışı yasak olan kantin ürünleri hakkında bilgi veren Arslan, “Kantinlerinizde çalıştırdığınız arkadaşlarınız konusunda hassas olmalısınız. Okul yönetimi ve aile birliği ile iyi ilişkiler kurmalı ve doğru bir iletişim kurmalısınız. Bakanlığımız tarafından belirlenen kırmızı, turuncu ve yeşil gıdalar konusunda dikkatli olmalısınız; kırmızı gıdalar satışının kesinlikle yasak olduğu, turuncu gıdalar dikkatli tüketilmesi gereken ve yeşil gıdalar ise bulundurulması serbest olan ve tavsiye edilen sağlıklı gıdalardır. Sizler bizim hassas olduğumuz konulara dikkat ederseniz her şey daha güzel olacaktır.”

Açılış konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri kantinci esnafını dinledi. Güvenlik, asitli gıdaların satışının yasaklanması, kantincilerin mesleki faaliyet belgelerinin alınması, cep marketler ve birçok konu hakkında sorulan soruları cevaplandıran Arslan, Dere ve ilçe milli eğitim müdürleri, sorunların çözümü konusunda bilgiler verdi. Toplantı sonrasında AESOB Başkanı Adlıhan Dere, katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’a kardeşlik ve yol arkadaşlığı anlamı taşıyan Ahi Evran heykeli takdim etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat