Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Minik Elif için 25 bin imza toplandı

ANTALYA’DA ERKEN DOĞUM SONRASI 33 GÜN KUVÖZDE KALAN VE YANLIŞ TEDAVİ İDDİASIYLA PORTAL HİPER TANSİYON VE ÖZAFAGUS MİDE VARİSLERİ İSİMLİ HASTALIKLARA YAKALANAN 4,5 YAŞINDAKİ ELİF TOPRAK İÇİN BAŞLATILAN İMZA KAMPANYASINDA 25 BİN İMZA TOPLANDI. HAYALİ TARKAN’I GÖREBİLMEK OLAN MİNİK ELİF’E KAMPANYADA DESTEK VERENLER ARASINDA BİRÇOK SANATÇI DA YER ALDI.

Minik Elif için 25 bin imza toplandı
15 Mayıs 2018 - 10:30

Antalya’da erken doğum sonrası 33 gün kuvözde kalan ve portal hiper tansiyon ve özafagus mide varisi teşhisi konan 4,5 yaşındaki Elif Toprak için 25 bin imza toplandı. Tarkan’ı görmek isteyen Minik Elif’e kampanyada destek verenler arasında çok sayıda sanatçı da yer aldı.

4 buçuk yıl önce Antalya’daki özel bir hastanede dünyaya gelen Elif Toprak, solunum sıkıntısı nedeniyle 33 gün kuvözde kaldı. Bu sırada minik Elif’e umbilikal ven kateteri (göbekten damar yolu işlemi) uygulandı. İşlemin ardından 33 gün boyunca hastanede kalan Elif, taburcu edildikten sonra annesi Semra Nergiz ile evlerine gitti. Bir ay boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamayan Elif, sürekli kusmaya başlayınca annesi tekrar tedavi gördüğü hastaneye götürdü. Burada 75 gün daha tedavi gören minik Elif’e iddialara göre teşhis konmadı. Bunun üzerine Hacettepe Üniversitesine giden acılı annenin kızına, göbekten damar yolu işlemine bağlı portal hiper tansiyon ve özafagus mide varisleri teşhisi kondu. Tedavisine hızla başlanan Elif, 4,5 yaşına kadar 5 kez mide kanaması geçirdi, 9 kez endoskopi işlemi gördü ve 21 kez ameliyat geçirdi.

38 sanatçı destek verdi

Teşhisin ardından konuyu yargıya taşıyan anne, Change.org üzerinden de imza kampanyası başlattı. Yaklaşık 5 ay önce başlatılan kampanyada Mayıs ayı itibariyle 25 bin imza toplandı. Kampanyaya aralarında Cem Adrian, Fulden Uras, Kutsi, Yeşim Salkım ve Ezgi Mola gibi isimlerin yer aldığı 38 ünlü de destek verdi.

Hayali Tarkan’ı görmek

Sistemde toplanan 25 bin imzanın Adalet Bakanlığına elektronik posta gönderildiğini kaydeden anne Semra Nergiz, destek olan vatandaşlara ve sanatçılara teşekkür etti. “O isimler benim için çok kıymetli” diyen Nergiz, “O kadar çok yazdım ki hepsine, beni görmezden gelmeyip destek oldular. Hepsine bir bir teşekkür ediyorum” diye konuştu. Nergiz ayrıca, hukuksal mücadelesine devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Minik Elif ise ünlülerin verdiği destekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, hayalinde Tarkan ile bir araya gelmek olduğunu söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat