Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Mısır Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Mısır Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?
08 Nisan 2020 - 18:50

Mısır Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Mısır’a gitmek isteyen ve muhteşem kültür ülkesini gezmek isteyen kişilerin en çok sorduğu sorular arasında Mısır Vizesi başvurusu nereye yapılır? yer almaktadır. Mısır Vizesi çıkarmak isteyen Türk vatandaşları bu başvuruların nereye ve nasıl yapılacağı konusunda bilgi almayı talep etmesi üzerine sizlere bugünkü yazımızda bu konuda bilgi verdik. Mısır Vizesi başvurusu yapabilmek için gerekli adımları sizlerle paylaştık. Eğer siz de Mısır’a gitmek isteyen Türk vatandaşları arasındaysanız ve vize işlemlerinizin kolayca tamamlanmasını isterseniz bu durumda sizlere Marina Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçmeniz konusunda öneride bulunabiliriz.

Türk Vatandaşları Mısır Vizesi Almak Zorunda Mı?

Türk vatandaşları Mısır’a gitmek istediklerinde en fazla vize almanın zorunlu olup olmadığı konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Ancak şunu belirtmeliyiz ki; pasaport türlerine göre vize alma zorunluluğu ve muafiyeti değişiklik göstermektedir. Eğer bordo pasaportlu hususi Türk vatandaşı olarak gitmek isterseniz Mısır Vizesi başvurusu yapmanız gerekiyor. Diğer pasaportlar için 90 günlük bir vize muafiyeti söz konusudur. Bordo pasaportlu Türk vatandaşı olarak Mısır’a vize çıkarmak için Marina Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçmeniz önem taşımaktadır.

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır’a  gitmek isteyen Türk vatandaşlarının öncelikle vize çıkarmak amacıyla bazı evrakları hazırlaması gerekmektedir. Sizlere bu evraklar hakkında da bilgi verdik. Aşağıda sıraladığımız evrakları eksiksiz olarak tamamlayıp Mısır Vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Evrakları tamamlama noktasında Marina Vize Başvuru Merkezi’nden yardım alabilirsiniz. Böylece işlerinizi daha kolay şekilde halledebilirsiniz.

  • Öncelikle pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat ederek onu hazırlamanız gerekiyor. Pasaportunuzun süresi geçmişse bu süreçte hemen onu yenilemeye özen gösterin.
  • Kendinize ait ve 6 aylık süreyi geçmemiş biyometrik fotoğrafınızı hazırlamalısınız. Bu fotoğraf genellikle 2 tane şeklinde talep edilmektedir.
  • Mısır Vizesi başvuru formu sizlere konsolosluk ve büyükelçilik tarafından verilmektedir. İlgili alanların eksiksiz şekilde doldurularak hazırlanması gerekmektedir.
  • Kimliğinize ait fotokopileriniz ve gerekli durumlarda istenen davetiyeler, oturum izinlerinin tamamlanması gerekmektedir.
  • Mısır’a giderken tercih edeceğiniz uçağa ait rezervasyonunuz ve ülkede geçirdiğiniz süre içerisinde kalacağınız otele ait rezervasyon bilgilerinizin işlenmesi gerekmektedir.
  • Tüm yukarıdaki belgelerin hazırlanması ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla destek alabilirsiniz.

Mısır Vizesi Türleri ve Sağladığı İmkanlar Nelerdir?

Mısır Vizesi türleri arasında 4 farklı seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bunlar için gerekli evrakların hazırlanması, sürecin kısaltılması ve tüm bilgilendirmelerin sizlere yapılması adına Marina Vize Başvuru Merkezi hemen yanınızda bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde işlerinizi hallederek istediğiniz vize türü için başvurunuzu yapacak merkez ile iyi bir etkileşim oluşturacağınıza emin olduğumuzu belirtmek isteriz.

Mısır Turist Vizesi

Mısır Turist Vizesi; Mısır’da gezmek, oradaki doğal güzellikleri keşfetmek ve piramitleri yakından görmek amacıyla alınan bir vize türüdür. Bu vize 90 günlük süreç için geçerli olmaktadır. Daha fazla kalışlar için turist vizesi başvurusu ne yazık ki yapılamamaktadır. Burada Mısır yeni bir uygulama başlatmıştır. Eğer Mısır’a turist vizesi alarak giden kişiler 17 yaşın altındaysa veya 45 yaşın üzerindeyse kapıda yapılan vize kontrol uygulamaları kaldırılmıştır. Böylece Türklere ekstra bir kolaylık sağlandığı gözlenmektedir.

  • Mısır Ticari Vize

Mısır Ticari Vize; Mısır’a giderek ticari faaliyetlerde bulunmak isteyenlerin ve ekonomik işler yapmak isteyenlerin başvurduğu bir vize türüdür. Ticari vize 90 gün geçerli olmaktadır. Eğer Mısır’daki ticari faaliyetleriniz daha uzun sürecekse bu durumda ülkeye giriş yaptıktan sonra yabancılar şubesine gitmeniz gerekiyor. Gerekli izinleri alarak süreci uzatmanız sizden isteniyor.

  • Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi; Mısır’da yaşayan arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret etmeniz için verilen bir vizedir. Bu vize türündeki aradaki arkadaşlık ve aile bağlarınızı kanıtlamanız gerekiyor. 90 gün geçerli olan vizeyi uzatmak isterseniz; Mısır’a giriş yaptıktan sonra yetkililere başvurarak uzatmanız mümkündür. Bu süreçte hangi makamlara ve yetkililere başvurmanız gerektiği noktasında sizlere Marina Vize Başvuru Merkezi yardımcı olmaktadır. Ülkeye giriş yaptıktan sonra nerelere ve hangi şekilde başvurmanız gerektiği, başvurduğunuz halde ne zaman sonuçların açıklanacağı hususunda sizlere gereken bilgi bu başvuru merkezi tarafından sağlanmaktadır.

  • Mısır Öğrenci Vizesi

Mısır Öğrenci Vizesi; Mısır’da öğrenci olarak kalmak isteyen ya da öğrenci olarak Mısır’a turistik amaçlı giden Türk vatandaşları için alınan bir vize türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer vize türlerinde olduğu gibi öğrenci vizesi için verilen en fazla süre; 90 günle sınırlı kalmaktadır. Eğer bu süreç size az geliyorsa ve Mısır’da 90 günden daha fazla süre kalmak isterseniz; bu durumda oradaki yabancılar şubesine ülkeye giriş yapmanızın ardından 7 gün içerisinde gitmeniz gerekiyor. Böylece oradaki yetkililer sizden gereken belgeleri aldıktan sonra Mısır’da öğrenci için oturum izni vererek aldığınız 90 günlük vizeyi uzatacaklar. Bu süreçlerin tamamında ise; yanınızda Marina Vize Başvuru Merkezi olacak.

Mısır Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Mısır Vizesi ücreti alacağınız vize türlerine göre değişiklik gösterse de, diğer ülkelere nazaran daha ekonomik ücretlerle vizeleri alabilmeniz mümkün gözükmektedir. Ödemelerinizi TL cinsinden yapmaktasınız. Bu yüzden ekstra bir ekonomik yanı olduğu söylenebilir. Bu noktada sizlere en uygun fiyatı verecek olan vize danışmanlık merkezi ise; Marina Vize Başvuru Merkezi olmaktadır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al