Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Mübaşirlerden şehit aileleri için yardım kampanyası

TÜRKİYE GENELİNDE ADLİYELERDE GÖREVLİ MÜBAŞİRLER, ZEYTİN DALI HAREKATI’NDA ŞEHİT OLAN ASKERLERİN AİLELERİ VE GAZİLER İÇİN “BİR YEVMİYEMİ BAĞIŞLADIM, SEN DE VAR MISIN?” KAMPANYASI BAŞLATIRKEN, KAMPANYAYA TÜM TÜRKİYE’DEKİ MÜBAŞİRLER DESTEK VERİYOR.

Mübaşirlerden şehit aileleri için yardım kampanyası
18 Şubat 2018 - 10:42
banner

Türkiye genelinde adliyelerde görevli mübaşirler, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerlerin aileleri ve gaziler için “Bir yevmiyemi bağışladım, sen de var mısın?” kampanyası başlattı.

“Mübaşirlerin Sesi” adı altında bir araya gelen adliye çalışanları Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın emekli ikramiyesi ve aracına haciz konulmasına tepki göstererek, aralarında başlattıkları yardım kampanyası kısa sürede Türkiye geneline yayıldı. Antalya Adliyesi Mübaşiri Murat Çelik, kampanyalarına Türkiye genelinde adliyelerde çalışan binlerce mübaşirin destek verdiğini söyledi. Eğitim için Antalya’da bulunan Türkiye’nin farklı adliyelerinden gelen mübaşirlerden Hasan Aksoy, Yunus Yıldız, Filiz Başoğlu, Mustafa Efe Baştürk, Engin Esen ve Kemal Aydın’ın öncülüğünde “Mübaşirlerin Sesi” adlı bir topluluk oluşturduklarını da belirten Murat Çelik, “Mübaşirlerin Zeytin Dalı Harekatı şehitleri ve bütün şehitlerin emanetine sahip çıkmak adına bu kampanyayı başlattık. Mübaşirler olarak Türkiye genelinde şehit ve gazi aileleri için ’Bir yevmiyemi bağışladım, sen de bağışla, sen de var mısın’ kampanyası bir iki günde tüm Türkiye’ye yayıldı. Şu ana kadar iki günde 5 bin lira bağış topladık, bunu bütün şehit aileleri ve yakınları adına Mehmetçik Vakfına bağışladık. Bundan sonrada toplanan paraları bağışlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Kalbimiz Mehmetçikle birlikte”

Mübaşirler olarak kalplerinin Mehmetçikle birlikte olduğunu ifade eden Murat Çelik, kampanyalarına mübaşirlerin yanı sıra vatandaşlarında destek verdiğini dile getirerek, “Bu fikir Van’ın Erciş ilçesindeki mübaşir arkadaşımızdan çıktı. Sosyal farkındalık oluşturmak adına bir video çektik ve kampanyamızı başlattık. Kampanyaya sosyal medyadan destek olmak isteyenler Twitter’dan #MÜBAŞİRbiryevmiyenibağışla başlığına destek verebilirler. Ben yevmiyemi bağışladım, sen de bağışla Türkiyem” diyerek kampanyanın önemine belirtti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -